Summer Fall Festival 2019 ogłasza pierwsze gwiazdy

/ 15 kwietnia, 2019

Summer Fall Festival odbędzie się 31 sierpnia 2019 roku na Plaży w Płocku. Organizatorzy ogłosili już pierwsze gwiazdy, a są nimi Kult, Luxtorpeda i The Analogs. Ceny biletów: 69 zł (do 1 czerwca) / 79 zł (do 30 sierpnia) / 90 zł (w dniu imprezy).

Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. „Baranek”, „Lewe lewe loff”, „Do Ani”, „Gdy nie ma dzieci”, „Polska” czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie” to jedynie kilka utworów, które znane są większości Polaków. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Kult wciąż intensywnie koncertuje, a występy przyciągają publiczność w całym kraju.

Luxtorpeda – powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Zespół ma na koncie 4 albumy, a ostatni został wydany w 2016 roku.

%%REKLAMA%%

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punkrockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era techno”, „Pieśń aniołów” czy „Co warte jest życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. Ostatni jak do tej pory album zespołu zatytułowany „Wilk” ukazał się w styczniu 2018.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także