Supergrupa Prophets of Rage zapowiada debiutancki album

/ 1 czerwca, 2017

Projekt Prophets of Rage do życia został powołany w maju ubiegłego roku. Zespół tworzą muzycy znani z grupy Rage Against the Machine: gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford i perkusista Brad Wilk, wokaliści: Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill, a także DJ Lord (również z Public Enemy). Właśnie ogłoszona została data premiery ich pierwszego studyjnego krążka. Zespół podzielił się z fanami także nowym teledyskiem.

Foo Fighters udostępnił nowy utwór

Album zatytułowany po prostu „Prophets of Rage” na rynku wydawniczym ukaże się 15 września 2017 roku. Producentem całości jest Brendan O'Brien. Wiadomo także, że na płycie znajdzie się 12 premierowych kompozycji. Oto tracklista:

 1. Radical Eyes
 2. Unfuck the World
 3. Legalize Me
 4. Living on the 110
 5. The Counteroffensive
 6. Hail to the Chief
 7. Take Me Higher
 8. Strength in Numbers
 9. Fired a Shot
 10. Who Owns Who
 11. Hands Up
 12. Smashit

 Zespół ujawnił także okładkę nadchodzącego wydawnictwa:

Ponadto formacja Prophets of Rage w sieci udostępniła premierowy numer pod tytułem „Unfuck the World”, który zapowiada całość. Do utworu powstał teledysk, za który odpowiada reżyser Michael Moore, twórca m.in. „Zabawy z bronią” czy „Fahrenhait 9.11”. Jest to swoiste the best of Moore'a – widzimy tutaj obrazy zarówno ubóstwa, brutalności policji czy także tych związanych z polityką. Poniżej możecie zapoznać się z całością.

Prophets of Rage: „Unfuck the World”

Tak pracę z zespołem Prophets of Rage wspomina Moore:

Bardzo się cieszę, że ponownie mogłem współpracować z moimi starymi znajomymi i towarzyszami w walce o sprawiedliwy świat. Prophets of Rage to zespół, który mówi prawdę w tym krytycznym momencie, w którym obecnie wszyscy się znajdujemy. Teledysk to nasza kolektywna bitwa z tymi, którzy starają się zaszkodzić osobom niewinnym, a także bezsilnym. Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem wyreżyserować ten klip i proszę wszystkich, którzy go obejrzą, żeby stali się częścią odkręcania tego światowego pierdolnika. Wszystkie ręce na pokład!

Warto wspomnieć, że Moore w przeszłości współpracował z zespołem Rage Against the Machine – nakręcił on klip do utworu „Sleep Now In The Fire”. 

O tworzeniu materiału na debiutancki album wypowiedział się perkusista, Brad Wilk:

Kiedy po raz pierwszy się spotkaliśmy, graliśmy utwory pochodzącego z naszego katalogu, tworzyliśmy jednak również nowe rzeczy, przy których wszyscy improwizowaliśmy. Czuliśmy się wówczas świetnie. Wkrótce powstał język, dzięki któremu mogliśmy się porozumieć.  

Z kolei gitarzysta Tom Morello dodał:

Były rytmy zanim powstały do nich słowa. Muzyka ma siłę odzwierciedlania, a także transformacji czasu. To długa historia – od niewolników spirytualistów aż do Sex Pistols. 

Zespół Prophets of Rage ma na swoim koncie EPkę ,„The Party’s Over”, która ukazała się w sierpniu 2016 roku (ponad dwa miesiące po swoim pierwszym koncercie zagranym w legendarnym klubie Whisky A Go Go). Znalazły się na niej pięć utworów – cztery kowery oraz jedna nowa kompozycja zatytułowana „The Party’s Over”.

Polscy fani już niebawem będą mogli usłyszeć grupę na żywo. 30 czerwca Prophets of Rage wystąpią podczas festiwalu Open'er.  

Tegoroczna edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 28.06-1.07.2017 na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Póki co wśród ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Radiohead (28 czerwca), Foo Fighters (29 czerwca), The xx (1 lipca), Royal Blood (28 czerwca), The Kills (29 czerwca) czy Warpaint (30 czerwca).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także