Sweter Kurta Cobaina sprzedany za rekordowo wysoką kwotę

/ 27 października, 2019

W sobotę na aukcji zlicytowany został sweter, w którym Kurt Cobain wystąpił w programie „MTV Unplugged” pod koniec 1993 roku. Występ ten przeszedł do historii i został wydany na płycie Nirvany już po śmierci Cobaina.

Sweter Cobaina został sprzedany za 334 tysiące dolarów, bijąc tym samym swój własny rekord sprzed czterech lat. W 2015 roku sweter był już wystawiony na aukcji. Wówczas został zlicytowany za 137 tysięcy dolarów. Wystawiający spodziewał się , że uda się go sprzedać za 60 tysięcy dolarów. Podczas wczorajszej aukcji spodziewano się go zlicytować za 200 tysięcy.

Słynny sweter wykonany jest z akrylu, moheru i lycry. Zapinany jest na pięć guzików (z czego jednego brakuje) ma odbarwienia i dziurę wypaloną przez papierosa. Wystawiający zapewniają, że sweter nie był prany.

%%REKLAMA%%

Podczas tej samej aukcji zlicytowano także gitarę Fender Mustang należącą do Cobaina. Została ona sprzedana za 340 tysięcy dolarów. Ponadto sprzedano też przedmioty należące do Elvisa Presleya, Jimiego Hendrixa, Davida Bowiego i Eltona Johna.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także