Syn Nicka Cave’a – 31-letni Jethro Lazenby – nie żyje

/ 9 maja, 2022

Jethro Lazenby, syn Nicka Cave’a, nie żyje. Informację przekazał muzyk.


Nick Cave przekazał wstrząsającą wiadomość – w wieku 31 lat zmarł jego syn, Jethro Lazenby. W krótkim oświadczeniu przeczytać możemy:

Z wielkim smutkiem mogę potwierdzić, że mój syn, Jethro, odszedł. Będziemy wdzięczni za uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie

– przekazał Cave w oświadczeniu wydanym w poniedziałek, 9 maja.

Urodzony w 1991 roku Jethro był synem Cave’a z Beau Lazenby. Jako dziecko mieszkał z matką w Melbourne w Australii, a ojca poznał dopiero w wieku ośmiu lat. W dorosłym życiu Jethro pracował jako model, fotograf i aktor.

W 2015 roku Nick Cave stracił swojego syna Arthura, który miał 15 lat. Jego odejście zainspirowało znaczną część najnowszej twórczości muzycznej artysty.

Jethro Lazenby miał schizofrenię?

W zeszłym miesiącu Jethro trafił do więzienia po napaści na swoją matkę, Beau Lazenby, do którego doszło w Melbourne.

Jak donoszą lokalne media, Beau zastała Jethro przed swoimi drzwiami, a następnie namówiła go do pozostania w domu. Według doniesień, następnego dnia rano doszło do kłótni, podczas której zaatakował swoją matkę. Miało pójść o pieniądze na papierosy.

Reprezentanci Jethro podczas procesu twierdzili, że niedawno zdiagnozowano u niego schizofrenię, co wpłynęło na jego ocenę sytuacji.

Mężczyzna został zwolniony za kaucją z Melbourne Remand Centre w zeszły czwartek (5 maja) po tym, jak sędzia nakazał mu poddać się leczeniu odwykowemu i unikać kontaktu z matką przez najbliższe dwa lata.

KOMENTARZE

Przeczytaj także