Sztuczna inteligencja wytypowała nowego Jamesa Bonda. Wybór idealny?

/ 8 września, 2020

Już niedługo premiera długo oczekiwanego filmu „Nie czas umierać”, który będzie ostatnią produkcją z Danielem Craigiem w roli agenta 007. Trwa giełda nazwisk i spekulacji dotyczących tego, kto zostanie nowym Jamesem Bondem. W tym celu powstał nawet specjalny program komputerowy, który przy użyciu nowoczesnej technologii i skomplikowanych algorytmów wybrał aktorów, którzy byliby idealnymi następcami Craiga.

Przy założeniu, że aktor wcielający się w postać nowego Jamesa Bonda musi pochodzić z Wielkiej Brytanii, komputer wskazał na Henry’ego Cavilla („Wiedźmin”, „Człowiek ze stali”), który w 92,3% jest zgodny z filmowym ideałem agenta 007. Jeśli jednak pozwolić systemowi wybrać spośród puli wszystkich aktorów niezależnie od ich pochodzenia, pierwszy byłby Karl Urban („The Boys”), który może pochwalić się zgodnością na poziomie 96,7%.

Wysoko w zestawieniu znaleźli się również Chris Evans (93,3%), a także Will Smith, który uzyskał wynik o zaledwie 0,1% gorszy od Cavilla. Łączony z postacią Jamesa Bonda Idris Elba otrzymał wynik na poziomie 90,9% podobieństwa. Ciekawie wygląda wynik, gdy wyłączony zostanie wymóg, iż nowy agent 007 musi być mężczyzną – wówczas całą konkurencję, łącznie z Urbanem czy Cavillem, pokonuje Gina Carano („The Mandalorian”), która uzyskała oszałamiające 97,3% podobieństwa!

%%REKLAMA%%

Przekładany od kilku miesięcy film „Nie czas umierać” będzie miał polską premierę 20 listopada 2020 roku. Reżyserem jest Cary Fukunaga, a w roli głównej wystąpi wspomniany Daniel Craig. Piosenkę do filmu wykonała Billie Eilish.

Poniżej najnowsza zapowiedź filmu o Jamesie Bondzie:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także