Sztuczna inteligencja zrecenzowała „Master Of Puppets”: Gra Larsa banalna i uproszczona

/ 6 grudnia, 2022


Jak sztuczna inteligencja może sobie poradzić z recenzją albumu Metalliki? Zależy, jakie założenia wprowadzimy.


ChatGPT jest nową platformą, która za pomocą algorytmów deep learning potrafi tworzyć teksty na zadane tematy. Redaktorzy portalu „Loudersound” postanowili poprosić sztuczną inteligencję o zrecenzowanie płyty „Master Of PuppetsMetalliki. Jest jednak pewien haczyk.

Zadając temat można dać AI wytyczne. Redaktorzy poprosili ChatGPT o niepochlebną recenzję „Master Of Puppets” z naciskiem na bębny Larsa Ulricha. Co sztuczna inteligencja miała do napisania o perkusiście Metalliki? Między innymi:

Gra Ulricha na płycie często jest określana jako uproszczona i banalna, pozbawiona złożoności oraz umiejętności innych thrashowych perkusistów. Jego gra w „Battery” i „Leper Messiah” jest szczególnie rozczarowująca z powtarzanymi, podstawowymi rytmami, które nie wynoszą muzyki na nowy poziom.

A także:

Choć „Master Of Puppets” jest ważnym albumem w historii Metalliki i gatunku thrash metalu, bębnienie Larsa Ulricha jest jego słabą stroną, przez co nie można go nazwać prawdziwie wspaniałą płytą.

Dla równowagi redaktorzy poprosili ChatGPT także o pochlebną recenzję z podkreśleniem gry basisty Cliffa Burtona. Co AI napisał na ten temat, a także na inne zadane tematy, możecie znaleźć tutaj.

Recenzje wszystkich płyt Metalliki napisane przez autorów z krwi i kości znajdziecie w naszym Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także