Tarja Turunen i Marko Hietala zagrają trzy koncerty w Polsce w 2025 roku [DATY, BILETY]

/ 20 czerwca, 2024

Tarja Turunen i Marko Hietala wystąpią na trzech wspólnych koncertach w Polsce. Odbędą się one w przyszłym roku.


Znani ze swojej działalności w Nightwish artyści, Tarja Turunen i Marko Hietala, w marcu 2025 roku przyjadą do Polski.

Ogłoszone właśnie koncerty odbędą się w następujących miastach:

  • 1 marca 2025 / Warszawa, Progresja
  • 2 marca 2025 / Kraków, Kwadrat
  • 3 marca 2025 / Wrocław, A2

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 21 czerwca o godzinie 12:00. Będą one dostępne w następujących punktach: winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster, GoOut i Progresja.com.

Najjaśniejsza gwiazda symfonicznego rocka, Tarja Turunen, jest najbardziej znanym głosem w świecie muzyki rodem z Finlandii. Współzałożycielka formacji Nightwish swoim sopranem oczarowała cały świat, a połączenie go z metalem na przełomie wieków zaowocowało powstaniem nowego gatunku, który zainspirował wiele zespołów. W 2006 roku Tarja rozpoczęła karierę solową i tej ścieżki trzyma się do dziś. Przez blisko już 20 lat wydała łącznie dziewięć solowych albumów, na których artystka obrała zarówno klasyczny, jak i rockowy kierunek. 

Marko Hietala w Nightwish spędził dwie dekady, a z zespołem rozstał się w 2021 roku. W tym czasie basista i wokalista był ciągle (z małą przerwą) ważną częścią składu Tarot, współpracował dodatkowo m.in. z Delain czy Amorphis, aż w końcu postanowił skupić się na karierze solowej. Efekt? Krążek „Pyre of Black Heart”, którego fińska wersja ukazała się w 2019 roku, a anglojęzyczna rok później. Marko kontynuuje swoją podróż, a najlepszym tego dowodem jest nagrany wspólnie z Tarją utwór „Left on Mars”, który światło dzienne ujrzał w połowie marca.

KOMENTARZE

Przeczytaj także