Tauron Life Festival Oświęcim 2018. Gwiazda rocka w składzie!

/ 27 marca, 2018

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Organizatorzy ogłosili właśnie kolejnych wykonawców, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji.

Nowy raport w sprawie śmierci Prince'a

W ostatni dzień na scenie stadionu MOSiR zaprezentuje się szwedzka legenda – zespół Europe, oraz międzynarodowy big band pod wodzą rapera L.U.C.

Formacja Europe powstała w 1979 roku z inicjatywy wokalisty, Joeya Tempesta. Zespół działa z przerwami od niemal czterech dekad. Przełomem w ich karierze było wydanie w 1986 roku trzeciej studyjnej płyty „The Final Countdown”. Znalazł się na niej wielki, tytułowy, przebój, który podbił serca słuchaczy na całym świecie, a album odniósł ogromny sukces komercyjny – rozeszło się ponad 8 milionów egzemplarzy. Na listach przebojów popularnością cieszyły się także kompozycje takie jak m.in. „Carrie” czy „Rock the Night”. Na TLFO grupa będzie promowała wydany w październiku ubiegłego roku album „Walk The Earth”. Zespół Europe występował w Polsce już kilkakrotnie, ostatnio raz muzycy zagrali w listopadzie 2015 roku w Warszawie. 

L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski, to natomiast wrocławski raper, który do Oświęcimia przyjedzie wraz ze swoją orkiestrą, łączącą różne gatunki muzyczne (hip-hop, folk czy funk). Skład big bandu nie jest stały – Rebel Babel to projekt łączący muzyków z różnych zakątków naszego kontynentu. Podczas występu na scenie dołączą specjalni goście: Marek Piekarczyk, raperzy Vienio i Bisz oraz Sarsa.

16 czerwca na festiwalu zobaczymy również plejadę legend polskiego rocka pod szyldem Punk Alive. Podczas pierwszego takiego wydarzenia w historii polskiej muzyki, na jednej scenie pojawią się m.in. Kazik, Siczka, Darek Malejonek czy Tomasz Budzyński.

W piątek,15 czerwca, na festiwalu zagrają: legendarny gitarzysta Carlos Santana, Alvaro Soler, Blue Cafe, węgierski zespół Vera Jonas Experiment oraz zwycięzca trwającego właśnie konkursu Life On Stage

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także