Ted Nugent potępia Hall Of Fame i ostro krytykuje za przyjęcie… Patti Smith

/ 21 października, 2018

Ted Nugent słynie z ostrych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Gitarzysta i wokalista tym razem zaatakował Rock And Roll Hall Of Fame za to, że nigdy nie został włączony w poczet sław rock and rolla.

Trent Reznor wypowiada swoje zdanie o Rock And Roll Hall Of Fame

W wywiadzie dla „Myglobalmind” użył takich słów jak „profanacja” i „okrucieństwo”. Wymienił też artystów, którzy jego zdaniem nie powinni zostać włączeni do Hall Of Fame:

Mam bardzo konkretne przemyślenia na ten temat. To profanacja. To kompletny brak szacunku i przejaw okrucieństwa wobec takich artystów, jak Chuck Berry, Bo Diddley i Little Richard, a także założycieli Rock And Roll Hall Of Fame. Rock And Roll Hall Of Fame coś znaczy, nie muszę tego nikomu wyjaśniać i nikt nie musi tego wyjaśniać mi.

Czyż nie jest to podłe, nieuczciwe i ohydne, że Grandmaster Flash, Patti Smith i ABBA znaleźli się w Hall Of Fame, a pieprzony Ted Nugent nie? Czyż to nie najpaskudniejsze i obrzydliwe kłamstwo?

Joe Walsh trafił w sedno, gdy powiedział, że o tym nie decydują fani muzyki, tylko ultra lewacke i liberalne gangi złożone z prezesów, którzy w dupie mają muzykę.

Chciałbym podejść do takiego człowieka, spojrzeć mu w oczy i usłyszeć od niego, że Ted Nugent nie zasługuje na Rock And Roll Hall Of Fame. Taka osoba spłonęłaby ze wstydu, bo wiedziałaby, że kłamie.

Ted Nugent to urodzony w 1948 roku amerykański wokalista i gitarzysta, który pierwotnie zyskał rozgłos w zespole The Amboy Dukes, a od połowy lat 70. prowadzi karierę solową. Jego najsłynniejsze albumy ukazały się w drugiej połowie lat 70. i należą do nich „Ted Nugent” (1975), „Cat Scratch Fever” (1977) i „Weekend Warriors” (1978). W listopadzie 2018 ukaże się jego najnowsza płyta, zatytułowana „The Music Made Me Do It”.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf | fot. Lance Cpl. Danielle Prentice

KOMENTARZE

Przeczytaj także