Tegoroczne edycje wielkich niemieckich festiwali rockowych zostały odwołane

/ 16 kwietnia, 2020

Niemieckie festiwale rockowe należą do największych w Europie. Niestety tego lata festiwale się nie odbędą. Wczoraj niemiecki rząd przedstawił program znoszenia przewidywanych ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa. Jednym z etapów jest zakaz organizacji imprez masowych do 31 sierpnia 2020 roku. W związku z tym wszystkie wielkie imprezy, w tym festiwale takie jak Rock Am Ring, Rock Im Park czy Wacken zostały odwołane.

Organizatorzy Wacken Open Air poinformowali w oficjalnym oświadczeniu:

Stanęliśmy przed bezprecedensową sytuacją. Z wielkim żalem musimy ogłosić, że w tym roku nie będzie Wacken Open Air. Cała nasza ekipa intensywnie pracowała przez ostatnie miesiące i jesteśmy gorzko zawiedzeni tym, że w tym roku nie będziemy świętować na Wacken. Niemniej jednak wspieramy decyzję niemieckiego rządu w tej trudnej dla całego świata sytuacji. Wasze zdrowie i bezpieczeństwo było zawsze dla nas głównym priorytetem.

Organizatorzy napisali też, że wkrótce podadzą informację, co mają zrobić ci, którzy zakupili już bilety.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf | fot. Andreas Lawen, Fotandi

KOMENTARZE

Przeczytaj także