Tenacious D wydali nowy album. Posłuchaj płyty z gościnnym udziałem Dave'a Grohla

/ 2 listopada, 2018

Fani The D na nowe wydawnictwo czekać musieli długie sześć lat, ale to w końcu ujrzało światło dzienne. Na płycie zatytułowanej „Post-Apocalypto” możemy usłyszeć Dave’a Grohla, który tym razem zasiadł za zestawem perkusyjnym. Grająca komediowego rocka grupa przygotowała aż 21 krótkich kompozycji, które wypełniły ich czwarty w dorobku studyjny album.

Od jakiegoś czasu Tenacious D promowało swoje najnowsze dzieło animowanymi teledyskami, które były prezentacją nie tylko samej muzyki, ale również obrazoburczych historyjek – pojawili się między innymi w Białym Domu u Donalda Trumpa.

Wydawnictwo trafiło już do sklepów oraz serwisów streamingowych:

Okładka:

Druga „Kostka przeznaczenia”

Zespół jednocześnie pracuje nad kontynuacją filmu „Kostka przeznaczenia” z 2006 roku. Podczas jednego z koncertów Jack Black powiedział:

Nie wiem, gdzie dokładnie będziecie mogli go [kontynuację „Kostki przeznaczenia”] zobaczyć, ale zdecydowaliśmy, że to się stanie i film ujrzy światło dzienne.

Tenacious D: Kostka Przeznaczenia” wszedł do kin w październiku 2006 roku i szybko stał się pozycją kultową. Doceniono go za muzykę, którą skomponowali oczywiście członkowie Tenacious D, ale także za niebanalną fabułę i humor.

W filmie główne role zagrali Jack Black i Kyle Gass, ale na ekranie zobaczyć mogliśmy również Tima Robbinsa, Bena Stillera, Dave’a Grohla, który wcielił się w postać Diabła, a także Ronniego Jamesa Dio. Film okazał się również sukcesem kasowym – daleko mu co prawda do hollywoodzkich superprodukcji, ale niemalże 14 milionów zarobku to naprawdę dobry wynik.

mg | fot. Sven Mandel

KOMENTARZE

Przeczytaj także