„Tenet”. Kiedy film Christophera Nolana trafi na DVD, Blu-ray i do streamingu?

/ 9 listopada, 2020


Film „Tenet” – jeden z nielicznych, który trafił do kin mimo pandemii – pojawi się na nośnikach fizycznych i w wersji cyfrowej. Kiedy premiera?


„Tenet” to film wyjątkowy z kilku powodów. To nie tylko nowe dzieło niezwykle docenianego Christophera Nolana, ale również produkcja, która trafiła do kin na całym świecie mimo szalejącej pandemii koronawirusa. Warto jednocześnie dodać, że mimo ogromnych problemów z dostępnością kin, film zarobił około 350 milionów dolarów. Nawet pamiętając, że jego nagranie kosztowało 200 milionów, wynik – zważywszy na okoliczności – robi wrażenie.

Jeśli ktoś jednak nie miał okazji do zobaczenia „Tenet” w kinie, będzie mógł to nadrobić. Produkcja pojawi się na DVD, Blu-ray oraz w wersji cyfrowej 15 grudnia tego roku. Dostępna będzie również w jakości 4K UHD. Amerykańska cena wahać się będzie od 29 do 45 dolarów w zależności od wybranego nośnika oraz wersji filmu. Nie wiadomo na razie, na jakich platformach cyfrowych zadebiutuje „Tenet”.

Nolan skrytykował branżę filmową

Jak już zostało wspomniane, „Tenet” zarobił całkiem sporo, co zdaniem Nolana nie zostało odpowiednio wykorzystane przez branżę filmową. Reżyser powiedział niedawno:

Jestem podekscytowany, że film zarobił prawie 350 milionów dolarów. Martwię się jednak, że studia wyciągają błędne wnioski z tej premiery. Zamiast patrzeć na to, gdzie film dobrze sobie poradził i jak można na tym zarobić, wytwórnie patrzą na kraje, w których film nie spełnił oczekiwań sprzed pandemii koronawirusa.

Wykorzystują to [branża filmowa] jako wymówkę, aby twórcy wzięli na siebie wszystkie straty wynikające z pandemii, zamiast wejść do gry i się dostosować – czyli, innymi słowy, odbudować nasz biznes.

KOMENTARZE

Przeczytaj także