The Agonist kończy działalność

/ 11 maja, 2023

Pochodzący z Kanady zespół The Agonist poinformował swoich fanów, że kończy działalność. Jaki był powód tej decyzji?


Łączący w swojej twórczości melodyjny death metal, metalcore i progresję zespół The Agonist poinformował o zakończeniu kariery. Pochodząca z Kanady formacja utworzona została w 2004 roku.

W sieci pojawiło się oświadczenie zespołu. Poniżej prezentujemy jego fragment:

Zdecydowaliśmy, że The Agonist kończy działalność. Wiele rozważań i troski zostało włożonych w podjęcie tej decyzji i niestety, biorąc pod uwagę okoliczności, jest to konkluzja, która ma największy sens dla zespołu i nas jako jednostek.

Jest wiele czynników, które doprowadziły do tej decyzji. Jest to mieszanka kwestii osobistych, finansowych i związanych z przemysłem, ale ostatecznie pięcioro z nas nie jest już w stanie zgodzić się jaką drogą ma podążać The Agonist. Chodzi o drogę, która stanowiłaby poszanowanie życia osobistego wszystkich członków, a jednocześnie stanowiłaby spełnienie ich zawodowych celów.

Przez niespełna dwie dekady The Agonist wydali sześć albumów studyjnych, z których ostatni – „Orphans” – ukazał się w 2019 roku. Liderami zespołu byli Danny Marino oraz Chris Kells, którzy występowali w nim od samego początku. Warto wspomnieć, że The Agonist współtworzyła Alissa White-Gluz, która występowała w nim jako wokalistka w latach 2004-2014. Zastąpiła ją Vicky Psarakis.

KOMENTARZE

Przeczytaj także