The Black Dahlia Murder zagra koncert w Polsce

/ 26 marca, 2018

Grupa The Black Dahlia Murder pojawi się w Polsce na jednym koncercie, który odbędzie się 9 sierpnia tego roku w poznańskim klubie Pod Minogą. Amerykański zespół otrzyma potężne wsparcie w postaci dwóch zespołów – Origin oraz Full of Hell. Bilety na koncert do sprzedaży trafią 28 marca.

Kwietniowy numer „Teraz Rocka” od środy w kioskach

The Black Dahlia Murder będą w Polsce promować swoje najnowsze długogrające wydawnictwo zatytułowane „Nightbringers”. Wydawnictwo promowane jest między innymi przez singiel „Matriarch”:

Zespół The Black Dahlia Murder powstał w 2001 roku w Waterford w Michigan. Wśród swoich głównych inspiracji członkowie grupy wymieniają m.in. takie formacje jak At the Gates, Carcass, Morbid Angel, Iron Maiden, Judas Priest czy Pantera. Zespół tworzą: Trevor Strnad (wokal), Brian Eschbach (gitara), Ryan Knight (gitara), Alan Cassidy (perkusja) i Max Lavelle (bas).

Muzycy mają na swoim koncie osiem albumów studyjnych, spośród których pięć trafiło do zestawienia US Billboard 200. Ich wydawnictwo „Everblack" z 2013 roku zadebiutowało na 32. miejscu listy, co potwierdziło fakt, że The Black Dahlia Murder to obecnie jeden z najlepszych zespołów grających melodyjny death metal w Stanach Zjednoczonych.

mg | fot. Jonathan Pushnik

KOMENTARZE

Przeczytaj także