The Black Keys nieoczekiwanie i bez podania przyczyny odwołali całą trasę koncertową

/ 26 maja, 2024

W drugiej połowie września miała rozpocząć się obszerna trasa koncertowa zespołu The Black Keys po Ameryce Północnej. Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do skutku.


Obejmująca aż 31 koncertów trasa koncertowa The Black Keys miała rozpocząć się 17 września w Tulsie i zakończyć się 12 listopada w Detroit. Nieoczekiwanie i bez zapowiedzi wszystkie wydarzenia zostały usunięte ze strony Ticketmaster.

Kilka obiektów, które miały gościć The Black Keys – w tym Moody Center (18 września) w Austin i nowojorski Madison Square Garden (30 października) – potwierdziło anulowanie koncertów na swoich stronach internetowych i poinformowało, że posiadacze biletów otrzymają zwrot pieniędzy.

Niestety organizator musiał odwołać to wydarzenie. Posiadacze biletów proszeni są o sprawdzenie wiadomości e-mail od Ticketmaster, aby uzyskać więcej informacji.

– czytamy na stronie Moody Center.

The Black Keys usunęli również nadchodzące daty tras koncertowych w Ameryce Północnej ze swojej strony internetowej (z wyjątkiem występu na NASCAR Street Race w Chicago).

Jak do tej pory zespół nie wydał oświadczenia w tej sprawie, a redaktorzy serwisu Billboard.com nie otrzymali odpowiedzi na zapytanie wysłane do managerów formacji. Nieoficjalnie mówi się, że bilety na amerykańskie koncerty The Black Keys kiepsko się sprzedawały – powodem miały być wysokie ceny wejściówek, o czym pisali użytkownicy portalu Reddit.

Zagrali na żywo i… tyle?

Odwołanie trasy nastąpiło chwilę po tym, jak The Black Keys pojawili się w programie NBC „The Voice”, gdzie Dan Auerbach i Patrick Carney wykonali piosenkę „Beautiful People (Stay High)”.

Muzycy w połowie maja zakończyli europejską część trasy koncertowej. Promują swój najnowszy album, „Ohio Players”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także