The Cranberries podjęli decyzję dotyczącą swojej przyszłości

/ 18 września, 2018

Odejście Dolores O’Riordan było ogromnym szokiem nie tylko dla fanów na całym świecie, ale również dla jej współpracowników z zespołu The Cranberries. Ostatnio poinformowano, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, irlandzka wokalistka nie popełniła samobójstwa, a także nie przedawkowała silnych leków przeciwbólowych – oficjalna przyczyna śmierci O' Riordan to utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym.

Muzycy The Cranberries szczerze o ostatnich latach życia Dolores O’Riordan

Pozostali członkowie The Cranberries w jednym z wywiadów potwierdzili, że planują opublikować nowy studyjny album, na którym znajdą się partie wokalne nagrane przez Dolores O’Riordan przed śmiercią. Zapowiedzieli także reedycję debiutanckiego krążka „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?”, który ukazał się na rynku w 1993 roku.

Zespół poinformował właśnie, że płyta zatytułowana „In The End” z premierowym materiałem pojawi się na półkach sklepowych w przyszłym roku. Później nastąpi oficjalny koniec The Cranberries. Gitarzysta Noel Hogan, w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „The Guardian”, przyznał:

Sporo się działo u Dolores, dzięki temu miała wenę do pisania tekstów. Pod względem tekstowym nowy album jest bardzo mocny. Zawsze mówiła, że ciężej jej się tworzy, gdy jest szczęśliwa, twierdziła więc, że trochę nieszczęścia w jej życiu ułatwia pisanie. Zrobimy ten album i na tym skończymy. Nie ma sensu dalej tego kontynuować. 

Ostatni album studyjny The Cranberries ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Roses”. W ubiegłym roku roku grupa wydała ponadto płytę „Something Else” z akustycznymi i orkiestrowymi interpretacjami własnych piosenek, a także z trzema premierowymi kompozycjami.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także