The Cranbrries udostępnili niepublikowany utwór. To zapowiedź reedycji debiutu [AUDIO]

/ 30 września, 2018

Wielkimi krokami zbliża się premiera reedycji debiutanckiego krążka „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?”, który ukazał się na rynku w 1993 roku, formacji The Cranberries. Czteropłytowy box, na którym – oprócz zremasterowanego albumu – znajdą się niepublikowane kompozycje, wersje demo czy inne rarytasy, na półkach sklepowych pojawi się 19 października

Muzycy The Cranberries szczerze o ostatnich latach życia Dolores O’Riordan

Pierwotnie rocznicowe wydanie miało ukazać się w marcu tego roku, ale tragiczna śmierć Dolores O' Riordan sprawiła, że muzycy zdecydowali się na znaczne opóźnienie premiery.  Tak już zostało to wspomniane, na nadchodzącym wydawnictwie fani The Cranberries będą mogli usłyszeć rzadkie perełki, które zostały nagrane przez zespół w tamtym czasie.

Wśród nich jest m.in. wyjątkowy utwór „Íosa”. To jedyna piosenka w dorobku grupy, która została zaśpiewana po irlandzku, a sam tytuł oznacza Jezusa. Całość została zainspirowana katolicyzmem i jest zarazem hołdem dla dziadka wokalistki. Ze wspomnianą kompozycją możecie zapoznać się poniżej:

Co dalej z zespołem?

Pozostali członkowie The Cranberries w jednym z wywiadów potwierdzili, że opublikują nowy studyjny album, na którym znajdą się partie wokalne nagrane przez Dolores O’Riordan przed śmiercią. 

Zespół kilka dni temu poinformował, że płyta zatytułowana „In The End” z premierowym materiałem pojawi się na półkach sklepowych w przyszłym roku. Później natomiast nastąpi oficjalny koniec The Cranberries. Gitarzysta Noel Hogan, w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „The Guardian”, przyznał:

Sporo się działo u Dolores, dzięki temu miała wenę do pisania tekstów. Pod względem tekstowym nowy album jest bardzo mocny. Zawsze mówiła, że ciężej jej się tworzy, gdy jest szczęśliwa, twierdziła więc, że trochę nieszczęścia w jej życiu ułatwia pisanie. Zrobimy ten album i na tym skończymy. Nie ma sensu dalej tego kontynuować. 

Ostatni album studyjny The Cranberries ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Roses”. W ubiegłym roku roku grupa wydała ponadto płytę „Something Else” z akustycznymi i orkiestrowymi interpretacjami własnych piosenek, a także z trzema premierowymi kompozycjami.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także