The Cure kończy pierwszy od dekady studyjny album

/ 17 grudnia, 2018

Lider The Cure, wokalista i gitarzysta Robert Smith, potwierdził, że w ciągu najbliższych tygodni zakończą się prace nad nowym albumem The Cure.

The Cure w Rock And Roll Hall Of Fame

W rozmowie z radiem SiriusXM Robert Smith powiedział:

Słuchałem ostatnio wiele nowych zespołów i sporo z nich poznałem osobiście. Bardzo zainspirowali mnie, żeby zrobić coś nowego. Tak więc, w ciągu najbliższych sześciu tygodni ukończymy nasz pierwszy album od ponad dekady. Bardzo się z tego powodu cieszymy.

Ostatni studyjny album The Cure ukazał się w listopadzie 2008 roku pod tytułem „4:13 Dream”.

The Cure znalazł się wśród zespołów, które w 2019 roku zostaną włączone do Rock And Roll Hall Of Fame. Pozostali wykonawcy to: Def Leppard, Radiohead, Janet Jackson, Stevie Nicks, Roxy Music i The Zombies. Ceremonia odbędzie się 29 marca 2019 roku w Nowym Jorku.

Na nominacje głosy oddało ponad 1000 artystów, historyków, dziennikarzy i członków przemysłu muzycznego.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf | fot. Bill Ebbesen

KOMENTARZE

Przeczytaj także