The Dead Weather zapowiadają koncertowy album

/ 12 kwietnia, 2017

Koncertowe wydawnictwo zatytułowane „The Dead Weather: Live at the Mayan” będzie dostępne wyłącznie dla subskrybentów Third Man Records' Vault, czyli wytwórni Jack'a White'a.

Jack White udostępnia nowy utwór

Koncert został zarejestrowany 26 sierpnia 2009 roku w Mayan Theater w Los Angeles. Za miksy odpowiada Vance Powell, laureat nagrody Grammy. Na albumie znalazły się wyłącznie utwory z debiutanckiego krążka „Horehound”, a także kowery m.in. grupy Them. Z kolei koncert filmował reżyser Vern Moen.

Grupa udostępniła fragment koncertowej wersji utworu „Hang You From The Heavens”, z którą możecie zapoznać się w TYM miejscu.

Tak prezentuje się tracklista tego wydawnictwa:

  1. 60 Feet Tall
  2. Hang You From the Heavens
  3. You Just Can’t Win (Them Cover)
  4. So Far From Your Weapon
  5. A Child of a Few Hours is Burning to Death (West Coast Pop Art Experimental Band Cover)
  6. No Hassle Night
  7. Will There Be Enough Water?
  8. I Cut Like a Buffalo
  9. Treat Me Like Your Mother
  10. New Pony (Bob Dylan Cover)

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących wydawnictw The Dead Weather znajdziecie na oficjalnej stronie wytwórni, w TYM miejscu. 

The Dead Weather to formacja, która powstała w 2009 roku. W jej skład, oprócz White'a, który w zespole skupia się przede wszystkim na grze na perkusji, wchodzą również: wokalistka Alison Mosshart (z grupy The Kills), gitarzysta Dean Fertita (Queens of the Stone Age) oraz basista Jack Lawrence (The Raconteurs, The Greenhornes). Supergrupa w swojej muzyce hołduje przede wszystkim garażowej odmianie rocka. 

Debiutancki album, „Horehound”, na rynku ukazał się 14 lipca 2009, który na liście Billboardu wylądował na 6 pozycji, z kolei w Anglii dotarł do miejsca czternastego. Grupa poszła szybko za ciosem i niecały rok później ukazała się płyta „Sea of Cowards”, która – podobnie jak debiut – została ciepło przyjęta przez krytyków oraz słuchaczy. Dyskografię The Dead Weather zamyka krążek „Dodge and Burn” z 2015 roku. 

The Dead Weather: „I Feel Love (Every Million Miles)”

Jack White pracuje nad solowym albumem

Nie tak dawno informowaliśmy, że muzyk przebywa w studiu w Nashville, w stanie Tennessee, gdzie pracuje nad swoim trzecim solowym albumem. Co ciekawe, White do nagrań używa sprzętu, który sprawił sobie w wieku 14 lat. Zarobił wówczas na niego, dzięki koszeniu trawników. A to wszystko odbywa się tylko w jednym pomieszczeniu, gdzie oprócz sprzętu, znajduje się tylko łóżko polowe, a wszystkie cztery okna są zasłonięte. 

Jak się okazało, to Michael Jackson zainspirował White'a do takiego niecodziennego pomysłu:

Spróbuję napisać utwory, których nie będą w stanie usłyszeć moi sąsiedzi. Chce tworzyć jak Michael Jackson, zamiast pisać poszczególnych partii instrumentów oraz nucić melodii, myślę o nich. To wszystko staram się ułożyć we własnej głowie. Robię to w ciszy, w jednym pokoju. 

Z kolei na początku kwietnia, White udostępnił w sieci nowy utwór „Battle Cry”, który – być może – zapowiada trzecią studyjną płytę. Jego solową dyskografię zamyka opublikowany w 2014 roku album zatytułowany „Lazaretto”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także