The Doors, Pink Floyd i Led Zeppelin walczą z celebrytkami

/ 2 lipca, 2017

Kylie Jenner i Kendall Jenner wypuściły serię koszulek, na których znalazły się logotypy lub wizerunki znanych gwiazd. Na jednej z nich widniało logo The Doors i twarze celebrytek. Jeff Jampol, menadżer The Doors, wystosował do sióstr Jenner pismo, nakazujące zaprzestania sprzedaży koszulek.

10 najlepszych gitarowych riffów lat 70.

W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” Jeff Jampol powiedział:

Osoby, które udają celebrytki i są sławne z tego, że są sławne, ale niczego nie dokonały, próbują ukraść dorobek osób, które coś stworzyły i pozostawiły po sobie niezwykłą sztukę z niezwykłym przesłaniem.

Oczywiście, szukają atencji, pragną sławy, ale niczego nie robią. To zupełne przeciwieństwo artystów, których depczą. To plucie w twarz sztuce.

Nie tylko management The Doors poczuł się urażony projektami koszulek sióstr Jenner. Pozostałe projekty z tej linii ubrań wykorzystywały wizerunki takich artystów jak Ozzy Osbourne, Pink Floyd, Metallica, Led Zeppelin i Notorious B.I.G.

Ruch ten skrytykowała Sharon Osbourne, pisząc na Twitterze:

Dziewczyny, nie zasłużyłyście by wycierać sobie twarz ikonami muzyki. Pozostańcie przy błyszczykach do ust.

Kendall Jenner przeprosiła oficjalnie za linię ubrań:

Projekty te nie były przemyślane i przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni, zwłaszcza rodziny artystów. Jesteśmy wielkimi fankami ich muzyki i nie miałyśmy zamiaru wykazywać się brakiem szacunku dla tych ikon. Koszulki zostały wycofane ze sprzedaży, a wizerunki usunięte. Wyciągniemy nauczkę z tego błędu, jest nam bardzo przykro.

Kylie i Kendall Jenner są siostrami przyrodnimi Kim Kardashian i zasłynęły dzięki reality show „Keeping Up with the Kardashians”. Poniżej możecie obejrzeć projekty koszulek, które spotkały się z tak ogromną krytyką.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także