The Doors wydadzą składankę z ostatnim nieopublikowanym dotąd utworem

/ 15 września, 2022


Owiane legendą nagranie The Doors doczeka się premiery po ponad 50 latach.


25 listopada 2022 roku z okazji Record Store Day’s Black Friday ukaże się składanka „Paris Blues The Doors. Zawierać będzie ona kilka niepublikowanych nagrań w tym tytułowy utwór, który jest określany „ostatnim niewydanym dotąd utworem The Doors”.

Sami członkowie zespołu nie pamiętali, kiedy zostało ono nagrane. Ray Manzarek twierdził, że powstało w 1971 roku podczas sesji do „L.A. Woman”, lecz Robby Krieger uważa, że pochodzi ono z sesji do „The Soft Parade” z 1969 roku. Przez wiele lat jedyna kaseta z tym nagraniem znajdowała się w domu Manzarka. Niestety, jego mały syn, Pablo, niechcący skasował część piosenki. Jak wspomina Krieger:

Pewnego dnia zostawił kasetę w magnetofonie, a jego synek zaczął się bawić guzikami. Nagle muzyka się urywa i słychać gaworzenie Pablo. Ale nawet bez tego remiksu nie jest to świetny numer. Nie bez powodu nie trafił na płytę i nie płakaliśmy gdy zgubił się master.

Nagranie poddano „kreatywnej renowacji” przed umieszczeniem na albumie „Paris Blues”. Oprócz tego na albumie znajdą się dwa utwory nagrane przez Jima Morrisona i Robby’ego Kriegera podczas kampanii Normana Mailera na urząd burmistrza, 31 maja 1969 roku, jak i znane wcześniej nagrania studyjne i koncertowe.

Utwór „Paris Blues” trafił do sieci. Możecie go usłyszeć poniżej.

The Doors, 'Paris Blues’ Track Listing

Side A

  1. “Paris Blues” (previously unreleased)
  2. “I Will Never Be Untrue” (previously unreleased)
  3. “Me And The Devil Blues” (previously unreleased)
  4. “(You Need Meat) Don’t Go No Further”
  5. “I’m Your Doctor”

Side B

  1. „Jim’s Introduction”
  2. “Little Red Rooster” (with Albert King)
  3. “Rock Me Baby” (with Albert King)
  4. “Who Do You Love?” (with Albert King)
KOMENTARZE

Przeczytaj także