The Killers: Nowy album będzie cięższy

/ 18 stycznia, 2017

Na ostatnich dwóch albumach, „Day & Age” oraz „Battle Born”, grupa pochodząca z Las Vegas zboczyła z rockowego kursu na rzecz synthpopu, większej dawki syntezatorów. Teraz ma się to zmienić.

The Killers na jednej scenie z Paulem McCartneyem

Brandon Flowers, wokalista The Killers, w rozmowie z miesięcznikiem „Q” zdradził jaki kierunek obrali tym razem:

Są momenty, które brzmią ciężej niż wszystko, co do tej pory nagraliśmy. Choć wiemy, że nie jesteśmy najciężej grającą kapelą na świecie.  

Dodał jednocześnie, że na albumie pojawią się także „piękne rzeczy”.

Wokalista wyjawił także tytuły niektórych z kompozycji zawartych na następcy albumu „Battle Born”„Rut” czy „Run For Cover”, który pochodzi jeszcze z czasów „Day & Age” oraz „Tyson vs Douglas”. Tytuł tego ostatniego nie jest przypadkowy. Zainspirowany został walką Mike’a Tysona z Busterem Douglasem z 1990 roku.

Nie wiem dlaczego, ale cały czas o tym myślałem i w końcu podjąłem ten temat w piosence.

– wyjaśnił Flowers

The Killers nagrywają obecnie nowy album w kilku różnych studiach: w Los Angeles, Las Vegas, San Diego oraz Joshua Tree pod okiem producenta Jacknife’a Lee, który w przeszłości współpracował m.in. z R.E.M., U2 czy grupą Editors. Praca nad krążkiem rozpoczęła się we wrześniu zeszłego roku.

The Killers na swoim koncie mają cztery studyjne albumy. Dyskografię zamyka płyta „Battle Born”, który ukazała się w 2012 roku. Z kolei rok później ukazała się składanka „Direct Hits” podsumowująca dotychczasową działalność grupy, a w 2016 wypuścili płytę album kompilacyjny „Don’t Waste Your Wishes”, na którym mogliśmy znaleźć wszystkie świąteczne kompozycje, jakie The Killers przez 10 lat stworzyli. 

The Killers: „Mr. Brightside”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także