The Kinks powróci z nową płytą? Grupa ma około 20 nowych piosenek

/ 16 listopada, 2023
fot. Sean Rowe


Czy po latach zespół The Kinks powróci z nową płytą? Ray Davies twierdzi, że są takie szanse.


The Kinks był jednym z najsłynniejszych zespołów brytyjskiej inwazji lat 60. Przez ostatnie trzydzieści lat grupa jednak milczała. Czy teraz powróci z nowym materiałem?

O tym, że trwają prace nad nowym materiałem wokalista Ray Davies mówił już w 2018 roku. Teraz w wywiadzie dla „NME” został zapytany, co się stało z tamtymi piosenkami. Odparł:

Cóż, zostały odłożone na półkę z różnych powodów. Ale nadal są tam. Gdy tylko będę miał czas… Mamy mnóstwo niedokończonych piosenek. Około dwudziestu. Są ze dwie czy trzy piosenki, które chcę dokończyć. A gdy je skończę poskładam cały album do kupy.

Nad tymi piosenkami zespół pracuje ponoć już od lat 90. i w powstawanie ich zaangażowani są też pozostali członkowie oryginalnego składu The Kinks czyli Dave Davies oraz perkusista Mick Avory.

Ostatni album The Kinks ukazał się w 1993 roku pod tytułem „Phobia”. Ray Davies od tamtego czasu prowadził karierę solową. Jego ostatni solowy album ukazał się w 2018 roku pod tytułem „Our Country: Americana Act II”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także