The Mars Volta powróci? Cedric Bixler-Zavala odpowiada

/ 12 lutego, 2018

Publikacja płyty „Noctourniquet” zamknęła działalność zespołu The Mars Volta w 2012 roku. Choć grający eksperymentalnego rocka muzycy zaangażowali się w inne projekty – chociażby Antemasque – fani wciąż po cichu liczą, że to właśnie The Mars Volta w końcu powróci na scenę i do studia nagraniowego.

Litza (Luxtorpeda) miał poważny wypadek na koncercie

Nie jest to wcale niemożliwe, a wszystko dzięki słowom wokalisty, Cedrica Bixlera-Zavali, który napisał do jednego z fanów zespołu na Twitterze: „Niedługo wrócimy”. Oczywiście szybko znalazł się pod gradobiciem pytań i musiał swoją wypowiedź doprecyzować:

Cieszę się, że za każdym razem, gdy omawiamy jakiekolwiek sprawy związane z Voltą, pojawia się tak zażarta dyskusja, ale minie nieco czasu, zanim ten statek znów odpłynie. Wciąż mam sporo do zrobienia z moją rodziną z At the Drive-In. Jedyne co zrobiłem to niezobowiązująco pochwaliłem entuzjazm fanów, niechcący wspominając o The Mars Volta.

Na pewno fanów cieszy, że Cedric Bixler-Zavala nie wykluczył powrotu zespołu, ale jednocześnie z jego wypowiedzi wynika, że nie nastąpi to w najbliższym czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że – jak to mówią czekający na nową płytę zespołu Tool – nadzieja umiera ostatnia.

At the Drive-In udostępnił epkę

Początkowo składająca się z trzech utworów epka „Diamantè” dostępna była na 10-calowych winylach, ale jakiś czas temu – w związku z rozpoczynającą się w lutym trasą koncertową – zespół At the Drive-In udostępnił ją w całości w serwisach stremingowych.

Strona „A” epki „Diamantè” to utwory „Amid Ethics” oraz „Despondent at High Noon”, natomiast „B” to kawałek „Point of Demarkation”. Wszystkie one dostępne są w Spotify, iTunes, Google Play czy Deezerze:

Przypomnijmy, że At the Drive-In zagra w tym roku czternaście koncertów w Europie – wszystko rozpocznie się 22 lutego w Mediolanie, następnie zespół uda się między innymi do Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemiec. Trasa zakończy się w połowie marca w Glasgow.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także