The Mars Volta zapowiada płytę akustyczną

/ 12 marca, 2023


Zespół The Mars Volta powraca z albumem, na którym znajdą się przearanżowane utwory z ostatniej płyty.


W zeszłym roku The Mars Volta niespodziewanie powróciła z albumem „The Mars Volta”. Teraz grupa zapowiada płytę „Que Dios Te Maldiga Mi Corazon”, na której znajdą się przearanżowane wersje utworów z ostatniej płyty. Wydawnictwo ukaże się 21 kwietnia.

Utwory mają zostać zaprezentowane w wersjach akustycznych, bliższych tradycyjnym, latynoskim korzeniom. Omar Rodríguez-López mówi:

Zacząłem myśleć o historii muzyki w Stanach Zjednoczonych. Była muzyka „tradycyjna”, która stała się Americaną lub country. Była też „muzyka rasowa”, która znaczyła dokładnie to, co mówi nazwa: była to muzyka tworzona przez „imigrantów”, głównie przez osoby czarne. Było to wszystko, czym nie było country. Innymi słowy wszystko to, co jest interesujące: r&b, blues, rock’n’roll, muzyka elektroniczna. To wiele mówi o tym kraju. Zdałem sobie sprawę, że mogę teraz nagrać taką płytę. To był eksperyment. I wielka frajda. Czuję, że The Mars Volta dopiero się zaczyna. Dlatego nasz ostatni album nie ma tytułu.

Na płycie „Que Dios Te Maldiga Mi Corazon” znajdą się następujące utwory:

1. Blacklight Shine (acoustic)
2. Graveyard Love (acoustic)
3. Shore Story (acoustic)
4. Blank Condolences (acoustic)
5. Vigil (acoustic)
6. Que Dios Te Maldiga Mi Carazon (acoustic)
7. Cerulea (acoustic)
8. Flash Burns From Flashbacks (acoustic)
9. Palm Full Of Crux (acoustic)
10. NoCaseGain (acoustic)
11. Tourmaline (acoustic)
12. Equus 3 (acoustic)
13. Collapsible Shoulders (acoustic)
14. The Requisition (acoustic)

The Mars Volta wystąpi obok Iggy’ego Popa i Red Hot Chili Peppers na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, 21 czerwca 2023 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także