The Neal Morse Band ogłosili koncert w Polsce

/ 16 października, 2018

Po znakomitym albumie „The Similitude of a Dream” i równie świetnym koncercie w 2017 roku, zespół The Neal Morse Band zaprezentuje w warszawskiej Progresji materiał z nowej płyty koncepcyjnej „The Great Adventure” – jedyny przyszłoroczny koncert odbędzie się 6 kwietnia

„The Great Adventure” to najnowszy podwójny koncept album, który ukaże się 25 stycznia 2019 roku. Neal Morse o nowej płycie wypowiada się w następujący sposób:

Ten zespół nadal mnie zadziwia! Muszę przyznać, że ciężko za nim nadążyć, ponieważ „The Similitude of a Dream” był wyjątkowym albumem, który udowadniał nam to każdego wieczoru podczas koncertów. Jestem przekonany, że „The Great Adventure” również będzie miał olbrzymi wpływ na słuchaczy. Nowe podwójny album jest dokładnie taki, jakim pragnąłem żeby był! Słuchając go ostatniej nocy, miałem łzy w oczach do samego końca!

Mike Portnoy zgadza się z tym zdecydowanie. Mówi:

Jak kontynuować dyskografię zespołu po podwójnym albumie koncepcyjnym? No więc … tworząc kolejny, epicki podwójny album! Hahaha. (…) Jestem absolutnie zachwycony tym, co osiągnęliśmy na tej płycie!

Zgodnie z tytułem albumu, proces twórczy był rzeczywiście „wielką przygodą". W przeciwieństwie do wielu poprzednich albumów które często były pisane i układane w ciągu kilku tygodni, prace nad nowym albumem trwały bardzo długo. Tym razem grupa niezwykle płodnych i światowej klasy muzyków spędziła prawie rok pracując nad końcowym efektem. Owocem tej pracy jest ogromna ilość materiału we wspaniałej jakość.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także