The Police wydadzą wyjątkowe wznowienie albumu „Synchronicity”

/ 31 maja, 2024

Cztery dekady po premierze oryginalnej wersji, kultowa płyta The Police „Synchronicity” doczeka się wznowienia w wersji deluxe.


26 lipca na rynku pojawi się reedycja „Synchronicity” The Police. Wydawnictwo będzie dostępne w kilku formatach, w tym jako 6-płytowa edycja deluxe w limitowanym boksie, zawierająca 66 niepublikowanych wcześniej utworów, nowe notatki i wywiady, rzadkie pamiątki z archiwów i niewidziane wcześniej fotografie.

„Synchronicity” było numerem 1. na listach bestsellerów wielu krajach. Krążek znalazł ponad 15 mln nabywców (w tym 8,5 mln w samych Stanach Zjednoczonych). To właśnie z tego albumu pochodzi kultowy singiel „Every Breath You Take”.

Wznowienie „Synchronicity” – formaty

6CD Limited Edition Deluxe Boxset:

 • CD1 – oryginalny album, w tym „Murder By Numbers”, całość została zremasterowana na bazie taśm matek,
 • CD2 – 18 utworów ze stron B oryginalnych 7” i 12”-calowych singli 7„ / 12”, a także 11 ekskluzywnych, niedostępnych wcześniej na CD nagrań spoza albumu,
 • CD3 i CD4 – niepublikowane wcześniej alternatywne wersje wszystkich utworów z „Synchronicity”. CD4 zawiera również niewydane utwory The Police, w tym wczesną wersję piosenki „Goodbye Tomorr” Andy’ego Summersa z 1982 r. (przemianowaną później na „Someone To Talk To”), demo piosenki „I’m Blind” Stewarta Copelanda, która później pojawiła się pod zmienionym tytułem „Brothers on Wheels” na ścieżce dźwiękowej Copelanda do „Rumble Fish” Francisa Forda Coppoli, niewydane pierwsze nagranie „Truth Hits Everybody” z debiutanckiego „Outlandos d’Amour” z 1978 r., a także trudno dostępne covery piosenek Eddiego Cochrana („Three Steps To Heaven”) i Chucka Berry’ego („Rock and Roll Music”),
 • CD5 i CD6 – 19 niepublikowanych wcześniej nagrań koncertowych zarejestrowanych 10 września 1983 roku w Oakland-Alameda Coliseum w USA.

Dostępna będzie również reedycja Deluxe w formie 2CD, zawierająca tę samą listę utworów co na płytach CD1 i CD2 powyższego zestawu. Wznowienie ukaże się również jako Digital Box Set – na platformy streamingowe trafi cała zawartość 6-płytowego wydania.

Dodatkowo dla fanów płyt winylowych przygotowano trzy różne wersje:

4LP Super Deluxe Edition (Limited Edition)

 • Oryginalny album w wersji winylowej (LP1),
 • Wybrane utwory ze stron B singli i nagrań koncertowych (LP2),
 • Wybrane niepublikowane alternatywne podejścia i wersje demo z sesji do płyty „Synchronicity” (LP3 oraz pierwsza strona LP4),
 • Sześć niepublikowanych piosenek z CD4, wyłączając „I’m Blind”) (druga strona LP4).

2LP Deluxe (Coloured Double Vinyl dostępny w sklepie zespołu)

 • Oryginalny album w wersji winylowej (LP1),
 • Wybrane utwory ze stron B singli i nagrań koncertowych (LP2).

1LP Picture Disc (Alternate Sequence, Limited Edition)

 • Oryginalny album w wersji winylowej, ale ze zmienioną kolejnością utworów.
KOMENTARZE

Przeczytaj także