The Rolling Stones chcą pozwać Donalda Trumpa

/ 28 czerwca, 2020

Zespół The Rolling Stones poinformował, że wraz z organizacją BMI zajmującą się ochroną praw autorskich chce powstrzymać amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa przed wykorzystywaniem piosenek zespołu na swoich wiecach. Donald Trump często wykorzystuje podczas wieców utwór „You Can’t Always Get What You Want”, mimo że zespół wielokrotnie oficjalnie prosił go o zaprzestanie tego.

The Rolling Stones w oświadczeniu napisali:

BMI poinformował komitet wyborczy Trumpa, że nieautoryzowane wykorzystywanie piosenek narusza prawa autorskie. Jeśli Donald Trump zignoruje to pismo i będzie dalej wykorzystywał utwory, spotka do pozew o granie muzyki bez zezwolenia.

%%REKLAMA%%

The Rolling Stones nie są jedynym zespołem, któremu nie podoba się, że ich muzyka stanowi tło do wieców prezydenckich Trumpa. W ostatnich tygodniach podobny protest wystosowali członkowie Aerosmith, R.E.M., Neil Young i spadkobiercy Toma Petty’ego.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także