The Rolling Stones. Nowa płyta i książka we wrześniu

/ 7 lipca, 2017

8 września 2017 roku ukaże się płyta „The Rolling Stones: On Air in the Sixties” zawierająca koncertowe nagrania radiowe i telewizyjne z pierwszej dekady działalności zespołu. Płycie towarzyszyć będzie książka pod tym samym tytułem, zawierająca wcześniej niepublikowane zdjęcia z telewizyjnych i radiowych archiwów.

Nietypowa przeróbka przeboju Metalliki

To jednak nie koniec dobrych wieści z obozu, świętującego w tym roku 55-lecie istnienia zespołu The Rolling Stones, gdyż muzycy aktualnie pracują w studiu nad zupełnie nowym albumem, który ma zostać wydany w 2018 roku, a towarzyszyć mu ma druga część europejskiej trasy koncertowej.

Jeden z bliskich pracowników The Rolling Stones powiedział w wywiadzie dla „Daily Mail”:

Zarówno Mick [Jagger] jak i Keith [Richards] woleliby zostać zniesieni ze sceny w trumnach niż zrezygnować ze swojej wielkiej pasji, jaką jest tworzenie muzyki.

Eksperymentowali w studiu na początku tego roku i wszystko zaskoczyło. Mają około 15 piosenek, które okroili do długości płyty, a kiedy przedstawiciele wytwórni usłyszeli materiał, byli pod wrażeniem. Wiek nie stanowi żadnej bariery dla dobrej muzyki i nie ma wątpliwości, że nowy materiał sprzeda się dobrze.

Mick Jagger i Keith Richards skończą w tym roku 74 lata. Perkusista Charlie Watts świętował 2 czerwca 76. urodziny, a gitarzysta Ronnie Wood dzień wcześniej przekroczył siedemdziesiątkę. Od 2012 roku The Rolling Stones regularnie koncertują na całym świecie.

W grudniu 2016 roku The Rolling Stones wydali album „Blue & Lonesome”, na który złożyły się przeróbki nagrań bluesowych. Ostatni album z autorskim materiałem wydali w 2005 roku pod tytułem „A Bigger Bang”.

9 września 2017 roku w Hamburgu wystartuje trasa koncertowa No Filter, która potrwa do końca października i obejmie 14 koncertów w takich krajach, jak Niemcy, Hiszpania, Austria, Szwajcaria, Włochy, Holandia, Dania, Szwecja i Francja. Druga część trasy planowana jest na 2018 rok i ma obejmować między innymi Wielką Brytanię, w której grupa nie mogła zagrać w tym roku z przyczyn logistycznych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także