The Rolling Stones ogłosili support na koncert w Polsce

/ 17 maja, 2018

The Rolling Stones ruszają w trasę koncertową „No Filter”. Pierwszy przystanek już dziś w Dublinie, a ostatni 8 lipca w Warszawie. W Polsce publiczność przed Stonesami rozgrzeje nowoorleański trębacz i puzonista Trombone Shorty.

YouTube uruchomi darmową usługę streamingową

Trombone Shorty występował już przed polską publicznością, mogliśmy go oglądać w zeszłym roku, a także w 2015 roku w Krakowie przed Foo Fighters. Teraz swoją energetyczną mieszanką rocka, jazzu, soulu i funku rozgrzeje fanów przed koncertem The Rolling Stones.

The Rolling Stones od czasu powrotu w 2012 roku z okazji 50-lecia działalności regularnie koncertują na całym świecie. Grupa odbyła już dwie trasy koncertowe po Ameryce Północnej, dwie po Europie, a także odwiedziła Azję, Australię i Amerykę Południową. Jednym z przystanków południowoamerykańskiej trasy był darmowy koncert na Kubie, 25 marca 2016 roku, który obejrzało pół miliona osób. Koncert trafił na DVD zatytułowane „Havana Moon”.

Mick Jagger niedawno skomentował w „The Sunday Post” doniesienia, jakoby tegoroczna trasa miała być ostatnią:

Nie myślę o tych koncertach, jako o ostatnich. Kiedyś nadejdzie moment, że nie będziemy chcieli tego dłużej robić z jakiegoś powodu, ale jeszcze nie tego lata.

Z kolei w „Independent” Jagger przyznał, że ostatnio dużo komponuje. Zapytany czy pracuje nad materiałem na nową płytę Stonesów, czy solowe wydawnictwo, odparł:

Po prostu skupiam się na pisaniu. W tym momencie z myślą o Stonesach. Mówiąc szczerze, nie myślę zbyt wiele o tym, co już napisałem, staram się cały czas iść z tym do przodu.

Tymczasem fani dostaną dwa wyjątkowe wydawnictwa The Rolling Stones. W czerwcu do sprzedaży trafi 15-płytowy box zawierający na płytach winylowych wszystkie albumy wydane przez grupę w latach 1971-2016. Natomiast 13 lipca do sklepów trafi wydawnictwo „No Security San Jose ‘99” dokumentujące koncert z 1999 roku. Dostępne będzie ono na CD, DVD, Blu-ray, płytach winylowych, a także w wersji cyfrowej. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także