The Rolling Stones opublikowali klip „Bite My Head Off” z Paulem McCartneyem [WIDEO]

/ 29 listopada, 2023
fot. Mark Seliger


Zobacz najnowszy klip The Rolling Stones do utworu, w którym gościnnie wystąpił Paul McCartney.


The Rolling Stones opublikowali teledysk do utworu „Bite My Head Off”. Utwór pochodzi z najnowszego albumu zespołu, “Hackney Diamonds”, który ukazał się w październiku, a gościnnie w nim na basie zagrał Paul McCartney.

Paul McCartney, w czasie gdy Stonesi pracowali w Los Angeles nad płytą, też chciał pracować z ich producentem, Andrew Wattem, zajrzał więc do studia. Mick Jagger wspominał:

Nie wiedziałem, co ma zagrać, zaproponowaliśmy mu więc ten punkowy numer. Dał czadu i bardzo mu się podobało. Wszyscy graliśmy razem w jednym pomieszczeniu.

Tak sesję z Paulem zapamiętał w wywiadzie dla „Rolling Stone” Andrew Watt:

Paul wstał, Ron wstał, Keith wstał, Mick przytargał mikrofon na środek pomieszczenia i przysięgam, że rozsadziliśmy tę budę. Uśmiech na twarzy Paula się poszerzał. Zrobiliśmy ze trzy lub cztery podejścia. Gdy odprowadzałem Paula powiedział dosłownie: „Zagrałem na pieprzonym basie ze Stonesami, a jestem pieprzonym Beatlesem”. Czuli się, jakby znowu mieli po 18 lat i to słychać w nagraniu.

Więcej o najnowszym albumie The Rolling Stones oraz o ich najważniejszych płytach znajdziesz w grudniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

GRUDNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także