The Rolling Stones powrócą na trasę. Tym razem z nową płytą?

/ 6 listopada, 2018

O trasie The Rolling Stones w 2019 roku mówiło się już właściwie tuż po zakończeniu aktualnej trasy koncertowej, której ostatni przystanek był w Warszawie. W przyszłym roku grupa zagra na największych stadionach w USA.

The Rolling Stones zapowiadają koncertowy album

Chociaż jeszcze daty koncertów nie zostały oficjalnie potwierdzone, wiadomo prawie na pewno, że The Rolling Stones będą grali koncerty w Stanach Zjednoczonych. Na różnych stadionach wywieszono słynne logo zespołu.

Trasa prawdopodobnie wystartuje na wiosnę 2019 i obejmie kilkanaście koncertów. Będzie to pierwsza duża trasa The Rolling Stones po Stanach Zjednoczonych od 2015 roku.

Możliwe, że tym razem towarzyszyć jej będzie nowy album studyjny. Tak przynajmniej sugeruje menadżerka zespołu, Joyce Smith:

Opracowujemy plan działania na najbliższy rok i pod uwagę bierzemy nie tylko koncerty, ale też pracę w studiu i inne projekty. W drodze powrotnej z Warszawy, po ostatnim koncercie trasy No Filter, w samolocie jeden z członków, nie zdradzę który, poprosił: „Joyce, czy możemy mieć wolny chociaż sierpień?”. Myślę, że te słowa mówią wszystko.

Na żadnej z setlist nie widziałam [utworu] „The Last Time”. Cały czas patrzymy wprzód, a nie w tył.

Tymczasem już 16 listopada 2018 w ramach archiwalnych wznowień ukaże się koncertowy album „Voodoo Lounge Uncut”. Na płytach audio (CD lub winyl) i wideo (DVD lub Blu-Ray) znajdzie się koncert zarejestrowany 25 listopada 1994 roku w Miami w ramach trasy koncertowej promującej album „Voodoo Lounge”.

Koncert ten został zarejestrowany i wyemitowany w telewizji. Ukazał się też swego czasu w skróconej wersji w limitowanym nakładzie na kasecie VHS, jednak dopiero teraz ukaże się w całości w ramach serii archiwalnych koncertów wydawanej przez Eagle Rock, w ramach której wcześniej mogliśmy obejrzeć inne koncerty The Rolling Stones z różnych lat.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także