The Rolling Stones ruszą w trasę w zmienionym składzie? Fanów zaskoczyło zdjęcie

/ 10 kwietnia, 2024
fot. Mark Seliger


Kogo z The Rolling Stones zobaczymy w tym roku na scenie? Być może skład będzie nieco inny.


28 kwietnia wystartuje amerykańska trasa koncertowa The Rolling Stones promująca wydany w zeszłym roku album „Hackney Diamonds”. Choć w oficjalnym składzie zespołu dziś zostali już tylko Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood to na scenie zawsze towarzyszy im wielu innych muzyków, w większości grających z nimi od lat. Czy w tym roku zajdą pewne zmiany?

Takie spekulacje pojawiły się, gdy kilka dni temu jeden z muzyków koncertowego składu zespołu, Bernard Fowler, opublikował zdjęcie z sali prób z basistą Pino Palladino. Czy to oznacza, że to właśnie Palladino w tym roku stanie na scenie ze Stonesami?

Po odejściu Billa Wymana z The Rolling Stones w 1992 roku na basie z zespołem w studiu i na scenie grał Darryl Jones. Choć nie był on oficjalnym członkiem zespołu to zagrał z grupą na wszystkich trasach od 1994 roku, a także na wszystkich płytach za wyjątkiem „Hackney Diamonds”.

Pino Palladino to z kolei wszechstronny basista, który na swoim koncie ma współpracę między innymi z Eltonem Johnem, Jeffem Beckiem, Erikiem Claptonem, The Who, Nine Inch Nails, a ostatnio też z Edem Sheeranem, Harrym Stylesem i Beyonce. Czy do swojej imponującej listy dopisze także The Rolling Stones? Zapewne przekonamy się dopiero, gdy grupa ruszy w trasę.

KOMENTARZE

Przeczytaj także