The Rolling Stones zagrają w Warszawie. Znamy daty koncertów

/ 26 lutego, 2018

W 2018 roku The Rolling Stones kontynuować będą zeszłoroczną trasę koncertową „No Filter”, a jednym z jej przystanków będzie koncert w Polsce. Grupa wystąpi 8 lipca 2018 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Bon Jovi zagra w oryginalnym składzie

Trasa koncertowa „No Filter” jesienią 2017 roku objęła kilkanaście koncertów w krajach Europy Zachodniej. Tym razem The Rolling Stones skupią się na koncertach w Wielkiej Brytanii, ale dadzą też kilka występów na kontynencie i jednym z nich będzie koncert w Polsce. Będzie to pierwszy koncert grupy w naszym kraju od 11 lat, czyli od koncertu na warszawskim Służewcu w 2007 roku.

Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert The Rolling Stones rozpocznie się w czwartek, 1 marca, o godz. 10:00, wyłącznie za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl oraz aplikacji mobilnych Eventim PL. Do otwartej sprzedaży bilety trafią w piątek, 2 marca, o godz. 10:00.

Ceny biletów:

Keith Richards mówi:

Jeszcze nie skończyliśmy. Za wcześnie, by mówić o spuściźnie Stonesów. Nie osiągnęliśmy jeszcze jednej rzeczy, a jest nią sprawdzenie, jak długo można to robić. Granie z tym zespołem wciąż sprawia taką radość, że nie chce się przestać.

Poniżej możecie zapoznać się z datami wszystkich koncertów.

 • 17 May, Dublin, Ir, Croke Park
 • 22 May, London, Uk, London Stadium
 • 5 June, Manchester, Uk, Old Trafford Football Stadium
 • 9 June, Edinburgh, Uk, Bt Murrayfield Stadium
 • 15 June, Cardiff, Uk, Principality Stadium
 • 19 June, London, Uk, Twickenham
 • 22 June, Berlin, De, Olympiastadion
 • 26 June, Marseille, Fr, Orange Vélodrome
 • 30 June, Stuttgart, De, Mercedes-Benz Arena
 • 4 July, Prague, Cz, Letnany Airport
 • 8 July, Warsaw, Pl, Pge Narodowy Stadium

The Rolling Stones od czasu powrotu w 2012 roku z okazji 50-lecia działalności regularnie koncertują na całym świecie. Grupa odbyła już dwie trasy koncertowe po Ameryce Północnej, dwie po Europie, a także odwiedziła Azję, Australię i Amerykę Południową. Jednym z przystanków południowoamerykańskiej trasy był darmowy koncert na Kubie, 25 marca 2016 roku, który obejrzało pół miliona osób. Koncert trafił na DVD zatytułowane „Havana Moon”.

W grudniu 2016 roku ukazał się album „Blue & Lonesome”, na którym The Rolling Stones umieścili własne wersje bluesowych standardów. Płyta spotkała się z dobrym odbiorem fanów i dziennikarzy. Keith Richards zapytany, czy po tym sukcesie zespół zamierza nagrać własny album, odpowiedział:

Tak, zamierzamy i to już niebawem. Tworzymy nowe rzeczy i zastanawiamy się co dalej. „Blue & Lonesome” trochę nas zaskoczył. Wiedzieliśmy, że musimy coś takiego nagrać, ale nie spodziewaliśmy się takiego odbioru. Nasuwają się nieuniknione pytania czy powstanie druga część, ale chyba się nie skusimy na to od razu. Z drugiej strony nie trzeba by nas było długo do tego namawiać, bo tak dobrze nam się to nagrywało. Myślę, że ta płyta dodała Stonesom energii i dała pretekst, żeby sprawdzić, co nowego możemy wymyślić.

Ostatni album autorski The Rolling Stones ukazał się w 2005 roku pod tytułem „A Bigger Bang”. W 2012 roku na składankę „Grrr!” trafiły dwa premierowe nagrania.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także