The Rolling Stones uratowali Metallicę przed rozpadem?

/ 20 czerwca, 2019

Metallica po zakończeniu trasy koncertowej promującej album „St. Anger” na rok zniknęła ze sceny. Grupa nie wiedziała, jak będzie wyglądać jej przyszłość, gdy propozycję wspólnych koncertów wysunęli The Rolling Stones.

Wielka Czwórka 9 lat temu wystąpiła w Warszawie

Dwa koncerty z The Rolling Stones miały miejsce w listopadzie 2005 roku. W wywiadzie dla „The Sun” Lars Ulrich wspomina, jak ważne to były dla Metalliki koncerty:

Nie był to dla nas łatwy okres. Poznaliśmy swoje granice i słabe strony. Zniknęliśmy na rok. I wtedy The Rolling Stones zaproponowali wspólne koncerty, a nie odmawia się The Rolling Stones. Te koncerty dały nam siłę zacząć od nowa.

Dzisiaj oba zespoły wciąż mają się dobrze i koncertują. The Rolling Stones właśnie rozpoczynają kolejną część trasy No Filter, a Metallica koncertuje po Europie i wkrótce ponownie wystąpi w Polsce. Grupa wraz z zespołami Bokassa i Ghost wystąpi 21 sierpnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowy.

%%REKLAMA%%

Pod koniec sierpnia grupa powróci do San Francisco, gdzie we wrześniu da dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną z okazji 20. rocznicy wydania płyty „S&M”. Metallica wystąpi z orkiestrą po raz pierwszy od 1999 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także