The Rolling Stones wstrząsnęli Polską [RELACJA]

/ 9 lipca, 2018

Jeden drobny komentarz Micka Jaggera wywołał falę komentarzy na serwisach informacyjnych, Twitterach polityków i w innych mediach społecznościowych całego świata, jeszcze zanim koncert dobiegł końca. Ale fani, którzy po godzinie 23 wychodzili ze stadionu PGE Narodowy odczuli satysfakcję z innego powodu.

Mick Jagger (The Rolling Stones) komentuje sprawę Sądu Najwyższego

Grupa The Rolling Stones grała w Polsce ponad dwie godziny, prezentując swoje największe przeboje i dodając równie entuzjastycznie przyjęte przeróbki utworów „Just Your FoolBuddy’ego Johnsona i „Like A Rolling Stone Boba Dylana.

Street Fighting Man

Zespół skupił się na repertuarze z lat 1965-1981. Był ostry „Street Fighting Man” na otwarcie, był „You Can’t Always Get What You Want”, w którym tradycyjnie pora na śpiewanie z fanami. Był wydłużony „Miss You”, w którym Mick wraz z gitarzystami szaleli na wybiegu, był misterny „Sympathy For The Devil”, którego zabrakło podczas poprzedniej wizyty The Rolling Stones w Polsce. I było jeszcze kilkanaście innych utworów, każdy z nich przyjęty przez publiczność tak, jakby czekała właśnie na niego.

Miss You

Sympathy For The Devil

Szkoda, że to ostatni koncert tej trasy, bo zespół wyraźnie się rozkręca. Mick pozbył się problemów z głosem z Pragi, w Warszawie zaśpiewał z pełną mocną, jak na złość kilkakrotnie psikusa sprawił mu… mikrofon, odmawiając posłuszeństwa. Jego wokalny duet z Sashą Allen w „Gimme Shelter” był rewelacyjny, a jego konferansjerka, głównie czystą polszczyzną była bogata, dowcipna i ciekawa – nie tylko w kwestii sądów.

Gimme Shelter

Gdy końca dobiegł zagrany na ostatni bis „Satisfaction” widać było, że grupa nie chce schodzić ze sceny. Jamowali więc jeszcze przez parę minut, bawiąc się utworem, ciesząc się każdą chwilą. Po długich ukłonach i owacjach, gdy zespół ostatecznie zniknął za kulisami na ekranach pojawił się napis: DO ZOBACZENIA WKRÓTCE. Do zobaczenia!

Satisfaction

Pełną, obszerną relację z koncertu The Rolling Stones w Warszawie znajdziecie w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który do kiosków trafi 25 lipca.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także