The Rolling Stones założyli konto na TikToku

/ 19 stycznia, 2023


Do TikToka dołączył jeden z najpopularniejszych i najstarszych zespołów rockowych.


Jeszcze kilka lat temu TikTok kojarzył się jako platforma dla najmłodszych użytkowników internetu. Dziś dołączają do niego największe gwiazdy.

Oficjalne konto na TikToku założył zespół The Rolling Stones, który też udostępnił swój katalog użytkownikom platformy (@TheRollingStones). Tym samym twórcy z całego świata uzyskują dostęp do pełnego katalogu legendarnej grupy w platformie. Po raz pierwszy społeczność TikToka będzie mogła użyć niezapomnianych utworów w swoich filmach. Użytkownicy będą mogli udostępniać covery i remiksy takich hitów jak „Start Me Up”, „It’s Only Rock ‘N Roll (But I Like It)” oraz „Miss You”. Wszystkie piosenki są dostępna na TikToku w podstronie Dźwięki.

W platformie powstało nie tylko oficjalne konto zespołu. Lider grupy, Mick Jagger, będzie tworzył filmy również na swoim osobistym profilu @jagger. W ubiegłym roku na TikToku pojawił się Keith Richards (@officialkeef). Fani mogą śledzić zarówno oba konta osobiste, jak i profil zespołu. Znajdą tam ciekawe ujęcia zza kulis z koncertów, wizyt w studiu i wiele więcej. Zespół udostępnił już pierwsze filmy, w których znalazły się m.in. rzadkie materiały archiwalne oraz zachęty, by fani przedstawiali swoje występy oraz stylizacje inspirowane The Rolling Stones.

@therollingstones

Time to move like the Stones… we’ll be sharing some of your creations. Show us at #TheRollingStones #MickJagger #KeithRichards

♬ Start Me Up – The Rolling Stones

Aby uczcić nowych, ważnych użytkowników platformy, TikTok uruchomił oficjalny hasztag #TheRollingStones. Twórcy mogą udostępniać pod nim najlepsze covery i remiksy – mogą to być zarówno wersje sped-up, jak i akustyczne interpretacje ulubionych utworów zespołu.

Fani na TikToku mogą posłuchać nowych playlist stworzonych przez muzyków The Rolling Stones. Trafiło na nią 44 hity z katalogu, w tym „Start Me Up”, „It’s Only Rock ‘N Roll (But I Like It)”, „Miss You”, „Angie”, „Beast Of Burden” i wiele innych.

W 2023 roku minie 60 lat od kiedy The Rolling Stones zadebiutowali singlem „Come On”. Zespół planuje w tym roku wydać nowy album studyjny i wyruszyć w trasę koncertową.

KOMENTARZE

Przeczytaj także