The Rolling Stones zarobili krocie podczas koncertu w Polsce

/ 10 lipca, 2018

Bagatela 5,5 miliona dolarów według informacji dziennika „Rzeczpospolita” wpadło do kasy zespołu The Rolling Stones po koncercie na PGE Narodowym. Było to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń kulturalnych tego roku, a bilety na koncert – bardzo przecież drogie – rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Szybko stało się jasne, że grupa zarobi w Warszawie sporo pieniędzy i te przewidywania okazały się jak najbardziej słuszne.

Relacja z polskiego koncertu The Rolling Stones

To jednak żadne zaskoczenie, ponieważ wszystkie trasy The Rolling Stones znajdują się w czołówce najbardziej dochodowych. Nie inaczej było w ubiegłym roku, kiedy zespół w Paryżu zarobił niespełna 19 milionów dolarów, a całe jesienne tournée zakończył z wynikiem 120 milionów dolarów. Wydaje się, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Światowe media komentują słowa wokalisty The Rolling Stones

Podczas niedawnego koncertu wokalista grupy The Rolling Stones odniósł się do sprawy Sądu Najwyższego. Była to jego reakcja na list, który wystosował do niego były prezydent Lech Wałęsa. Jak informował nasz wysłannik, Jagger po polsku powiedział:

Jestem za stary, żeby być sędzią, ale jestem na tyle młody, żeby śpiewać.

Dodał także, po angielsku:

Byliśmy tu w 1967. Pomyślcie ile osiągnęliście od tego czasu. Niech Bóg będzie z wami.

Przypomnijmy: przedwczoraj były prezydent naszego kraju w swoim liście, który udostępnił w mediach społecznościowych, poprosił muzyków o wsparcie w obronie niezależności sądów w Polsce.

Wielu Polaków broni wolności, ale potrzebują wsparcia. Gdybyście mogli powiedzieć coś albo zrobić podczas pobytu w Polsce, dużo by to dla nich znaczyło

– napisał Lech Wałęsa

O słowach muzyka piszą dziś światowe media.

Mick Jagger dołączył do chóru krytyków, którzy uważają, że zmiany w sądownictwie są sprzeczne ze standardami demokratycznymi 

– napisała agencja Reutera

Z kolei francuska AFP stwierdziła:

Legendarny frontman zespołu The Rolling Stones poruszył podczas koncertu w Warszawie temat kontrowersyjnych reform sądownictwa w Polsce po wpisie antykomunistycznej ikony wolności Lecha Wałęsy, która wezwała rockmanów do wsparcia „obrony wolności”.

Amerykański tygodnik branżowy „Billboard” napisał z kolei:

Mick Jagger, na koncercie w Warszawie, wspiera polskich sędziów. 

Niemiecki dziennik „Die Welt” dodał natomiast:

Mick Jagger odpowiedział na prośbę Wałęsy w niedzielę. […] Była to wyraźna aluzja do reformy sądownictwa, która jest promowana przez konserwatywno-narodową partię rządzącą PiS.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także