The Smashing Pumpkins opublikowali teledysk do singla z nowej płyty [WIDEO]

/ 15 października, 2018

Jakiś czas temu legendarna formacja The Smashing Pumpkins ujawniła szczegóły nowego studyjnego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwotnie na rynku miały pojawić się dwie epki. Billy Corgan zapowiadał, że na obu mini-wydawnictwach znajdą się po cztery utwory. Plany się jednak ostatecznie zmieniły i fani otrzymają wszystkie osiem kompozycji na jednym krążku.

The Smashing Pumpkins chcą wydać kilkaset piosenek

Album zatytułowany „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun” swoją premierę będzie miał 16 listopada i ukaże się nakładem Napalm Records. Całość została nagrana w praktycznie oryginalnym składzie, w szeregach grupy The Smashing Pumpkins brakuje jedynie basistki D'arcy Wretzky. Za produkcję odpowiada natomiast legendarny Rick Rubin.

Jak do tej pory grupa – przedpremierowo – zaprezentowała dwie kompozycje: „Solara” oraz „Silvery Sometimes (Ghosts)”. Druga z wymienionych doczekała się właśnie oficjalnego teledysku:

Tak już zostało wspomniane, na płycie „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun” znajdzie się 8 utworów, oto szczegółowa tracklista:

  1. Knights of Malta
  2. Silvery Sometimes (Ghosts)
  3. Travels
  4. Solara
  5. Alienation
  6. Marchin' On
  7. With Sympathy
  8. Seek And You Shall Destroy

Nadchodzący album grupy jest pierwszym od 2000 roku, w którego nagraniu wzięli udział: wokalista i gitarzysta Billy Corgan, gitarzysta James Iha i perkusista Jimmy Chamberlin. Ponadto w składzie The Smashing Pumpkins znajduje się także gitarzysta Jeff Schroeder. Na koncertach natomiast wspiera ich także basista Jack Bates

mg I fot: Olivia Bee

KOMENTARZE

Przeczytaj także