The Stranglers zapowiedzieli dwa koncerty w Polsce [DATY, BILETY]

/ 25 stycznia, 2021

Legendarna grupa The Stranglers ogłosiła właśnie szczegóły nowego tournée. Zespół zagra dwa koncerty w naszym kraju.


Właśnie ogłoszono, że The Stranglers zagrają w Polsce 9 listopada 2011 roku, a koncert odbędzie się w warszawskiej Stodole oraz 11 listopada 2021 roku we wrocławskim centrum koncertowym A2.

Organizator poinformował również, kiedy do sprzedaży trafią bilety na oba koncerty zespołu:

  • Przedsprzedaż biletów na koncerty The Stranglers (Official) dla posiadaczy kart Citi Handlowy rozpoczyna się juz dziś o godzinie 14:00 i potrwa do środy, 27.01 do godziny 9.00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: od 26.01 od 10.00 do 27.01 do 10.00
  • Bilety w sprzedaży ogólnej od 27.01 od 10.00 na Ticketmaster.pl oraz LiveNation.pl

The Stranglers zdobyli sławę podczas eksplozji brytyjskiego punka, ale zawsze wyróżniali się spośród innych zespołów. Grali razem już wcześniej i choć mieli wielki talent, by zasłużyć na miano niegrzecznych i transgresywnych to ich muzyka nie przypominała szybkiej, głośnej gitarowej furii Damned, Sex Pistols czy The Clash.

Zamiast tego, ich muzyka początkowo przypominała garażowego punka z lat 60. ze złowieszczą psychodeliczną nutą dodaną dzięki klawiszom Dave’a Greenfielda. Grupa rzadko zajmowała się polityką czy komentarzami społecznymi, woląc snuć opowieści o dekadencji seksualnej, dziwnych związkach i złym zachowaniu.

Z biegiem czasu zespół wypracował bardziej popowe brzmienie, wciąż mroczne, ale z melodiami, które pozwoliły utworom takim jak „Dutchess”, „Only the Sun” i „Golden Brown” stać się hitami.

To dało The Stranglers czas i okazję, by dojrzeć. Ich piosenki stały się bardziej dopracowane, a ich produkcja stała się czystsza i przyjazna dla odbiorcy, bez całkowitego porzucenia szyderstwa dźwiękowego, które zawsze było ich znakiem firmowym. Ich pierwsze dwa albumy, „Rattus Norvegicus” i „No More Heroes” (oba wydane w 1977 r.) są przykładem twórczości, która przyniosła im sławę. „La Folie” z 1981 r. i „Aural Sculpture” z 1984 r. ukazują najważniejsze momenty z ich dojrzałego okresu, a „Norfolk Coast” z 2004 r. pokazało, że The Stranglers to wciąż potężna siła, mimo zmian w składzie i 30 latach wspólnej pracy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także