The Subways, Gallus i inni na koncertach w Polsce wiosną 2023 roku [DATY, BILETY]

/ 19 grudnia, 2022


Wiosna 2023 roku zapowiada się ciekawie dla fanów nowoczesnych, niezależnych brzmień rockowych.


Wiosną 2023 roku w polskich klubach wystąpią tacy wykonawcy, jak The Subways, Gallus, Shayfer James i chwalony przez gitarzystę Rage Against The Machine duet The Last Internationale. Sprawdź szczegóły ich koncertów.

Shayfer James z USA tworzy lirycznie elokwentne utwory dark-popowe, inspirowane wciągającym mistycyzmem niczym zagmatwane powieści Lewisa Carrolla. Jego muzyka napędzana sekcjami pianina obejmuje dekadenckie, ale taneczne utwory, jak i delikatne jazzowe ballady z elementami satyry.

Shayfer jako niezależny artysta wydał dwa pełne albumy, pięć epek oraz wiele singli. Jego kolejny album „Shipwreck” ma zaplanowaną premierę na marzec 2023 rok.

KONCERT W POLSCE

  • 20.02.2023 – WARSZAWA – Klub Hydrozagadka

The Subways słyną z dynamicznych koncertów. Zespół do tej pory wydał cztery albumy. Ich drugi krążek, „All Or Nothing” (2008), został nagrany w Los Angeles wraz z bardzo wpływowym producentem Butchem Vigem. Dyskografię grupy zamyka „The Subways” z 2015 roku.

KONCERTY W POLSCE

  • 22.03.2023 –      KRAKÓW – Klub Kwadrat
  • 23.03.2023 –      WARSZAWA – Klub Hybrydy

Od momentu założenia zespołu w pubie w Glasgow, od którego pochodzi nazwa – Gallus, są na drodze bezlitosnego podboju narodowej sceny muzycznej. Dosyć szybko zdobyli reputację jednego z najlepszych zespołów występujących na żywo w Szkocji, a później zapełniali kluby muzyczne, gdziekolwiek tylko nie grali. Jednak pomimo charyzmy muzyków podczas ich występów, Gallus zaskakuje muzyczny rynek także innymi cechami – różnorodnym i przystosowawczym podejściem do pisania piosenek. Ich muzyczny katalog rozciąga się nad szerokim zakresem muzyki punk i post-punk.

KONCERTY W POLSCE

  • 12.04.2023 – Kraków – Klub Zaścianek
  • 13.04.2023 – Warszawa – Klub Hydrozagadka 

The Last Internationale, znani również jako TLI, są zespołem założonym w Nowym Jorku przez piosenkarkę Delilę Paz i gitarzystę Edgey. Premiera ich trzeciego studyjnego albumu TIL 3 zaplanowana jest na 31 marca 2023 roku. Album zawiera sekcje perkusyjne wykonane przez Joey’ego Castillo i Eloya Casagrande z zespołu Sepultura. Dwa single – „1984” oraz „Hoke Hey!” zostały wydane wraz z teledyskami. Fani zespołu będą mogli usłyszeć je już w styczniu. Tom Morello z Rage Against The Machine tak powiedział o duecie:

The Last Internationale są jednymi z moich ulubionych, jeśli chodzi o nową falę rebelianckich wykonawców rockowych. Mają wrodzony talent i łączą ze sobą rockową wrażliwość prosto z East Village, jak i siłę niczym Pancernik Potiomkin.

KONCERT W POLSCE

  • 26.04.2023 – WARSZAWA – Klub Hydrozagadka

Bilety na wszystkie te koncerty są już w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także