„The Witcher: Blood Origin”. Co wiemy o spin-offie serialowego Wiedźmina?

/ 26 stycznia, 2021

Platforma Netflix zdradziła pierwsze szczegóły związane z serialem pt. „The Witcher: Blood Origin”.


„Wiedźmin” to jeden z najpopularniejszych seriali, jakie kiedykolwiek pojawiły się na platformie Netflix. Nic zatem dziwnego, że uniwersum będzie się rozrastało. W oczekiwaniu na drugi sezon głównej odsłony serii, przedstawiciele platformy zapowiedzieli spin-off zatytułowany „The Witcher: Blood Origin”.

Serial rozegra się na 1200 lat przed tym, co wydarzyło się w serialu „Wiedźmin” i przeniesie nas do świata elfów. Opowie historię Éile – elitarnej wojowniczki. Poznamy jej pochodzenie, a wszystko będzie działo się w okresie niezwykle ważnych wydarzeń – tak zwanej Koniunkcji Sfer. To moment, w którym połączyły się światy elfów, ludzi i potworów.

Netflix zdradził na razie, że „The Witcher: Blood Origin” składał się będzie z sześciu epizodów, a samą historię należy traktować jako prequel. W roli głównej zobaczymy Jodie Turner-Smith. W pracach nad produkcją ponownie weźmie udział Andrzej Sapkowski – podobnie jak w wypadku „Wiedźmina” będzie on konsultantem kreatywnym. Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko ponownie będą producentami wykonawczymi. Showrunnerem serialu został natomiast Declan de Barra. W pracach pomoże Lauren Schmidt Hissric, showrunnerka „Wiedźmina”.

Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

– zapowiedział serial Netflix.

Zanim pojawił się pierwszy wiedźmin trwała era elfów, wśród których narodziła się Éile. Zaciekłą wojowniczkę z głosem bogini w limitowanym serialu The Witcher: Blood Origin zagra Jodie Turner-Smith.

Opublikowany przez Netflix Poniedziałek, 25 stycznia 2021
KOMENTARZE

Przeczytaj także