The Yardbirds wydadzą album z Jimmym Page'em

/ 26 sierpnia, 2017

5 listopada 2017 roku do sklepów trafi album „Yardbirds ‘68”, na który będą składać się dwie płyty – koncertowa „Live at Anderson Theater” oraz z niepublikowanym materiałem studyjnym „Studio Sketches”. W nagraniu obu wziął udział gitarzysta Jimmy Page.

Metallica i Lady Gaga. Zobacz próbę przed Grammy

Materiał, który znajdzie się na „Yardbirds ‘68” ma dużą wartość historyczną.

Myśleliśmy, że te nagrania przepadły na dobre, ale udało nam się je odnaleźć i zremiksować. Mają one ogromną wartość historyczną. Bardzo cieszymy się, że zostaną wydane

– możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, podpisanym przez Jima McCarty’ego, Chrisa Dreję i Jimmy’ego Page’a.

Jimmy Page dołączył do The Yardbirds w 1966 roku i nagrał z zespołem tylko jeden album studyjny, „Little Games” z 1967 roku. Po rozpadzie ówczesnego składu, Page z nowymi muzykami zaczął funkcjonować jako The New Yardbirds, wkrótce zmieniając nazwę na Led Zeppelin.

Poniżej możecie zapoznać się z tracklistą i okładką „Yardbirds ‘68”.

LIVE AT ANDERSON THEATER

 1. Train Kept A Rollin’
 2. Mr, You’re A Better Man Than I
 3. Heart Full of Soul
 4. Dazed And Confused
 5. My Baby
 6. Over Under Sideways Down
 7. Drinking Muddy Water
 8. Shapes of Things
 9. White Summer
 10. I’m A Man (contains Moanin’ And Sobbin’)

STUDIO SKETCHES

 1. Avron Knows
 2. Spanish Blood
 3. Knowing That I’m Losing You (Tangerine)
 4. Taking A Hold On Me
 5. Drinking Muddy Water (Version Two)
 6. My Baby
 7. Avron’s Eyes
 8. Spanish Blood (Instr.)

Nowy album The Yardbirds w drodze

Dzisiejszy skład The Yardbirds, w którym gra perkusista Jim McCarty, przygotowuje się do nagrania nowego albumu, pierwszego od wydanego w 2003 roku „Birdland”, i w związku z tym prosi fanów o finansowe wsparcie.

Zespół wraz z Pledgemusic zbiera pieniądze na nową płytę. Nie znamy jeszcze jej tytułu ani daty wydania, ale muzycy zapewniają:

To będzie zupełnie nowe wydawnictwo z autorskimi kompozycjami i kilkoma starannie dobranymi kowerami, wykonanymi w tradycji The Yardbirds, którzy dekonstruowali, rekonstruowali i wskrzeszali stare bluesowe kawałki, żeby przedstawić je szerszej publiczności.

Album zostanie nagrany analogowo w najlepszym studiu i wyprodukowany przez legendarnego producenta Jacka Douglasa (John Lennon, Aersomith, Cheap Trick, Alice Cooper i wielu innych).

Fani, którzy wpłacą jakąś kwotę na konto Pledgemusic będą mogli liczyć na różnego rodzaju atrakcje w zależności od wysokości przelewu. Za najniższą kwotę 15 dolarów (ok. 54 PLN) można będzie ściągnąć za darmo płytę w dniu premiery. Za najwyższą – 15000 dolarów (ok. 54000 PLN) – zespół wystąpi w wybranym przez patrona miejscu. Patroni zostaną także wymienieni w podziękowaniach w książeczce płyty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także