Therion odwołuje europejską trasę, w tym dwa koncerty w Polsce [OŚWIADCZENIE]

/ 18 sierpnia, 2022

Zaplanowane na końcówkę listopada koncerty Therion w Polsce nie dojdą do skutku.


Przypomnijmy, że zespół Therion miał zagrać 29 listopada w Krakowie i dzień później w Warszawie. Właśnie ogłoszono, że te koncerty – podobnie jak wszystkie inne obejmujące europejskie tournée – nie dojdą do skutku.

Zespół wydał oświadczenie w sprawie odwołania trasy koncertowej:

Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać trasę koncertową w Europie. Ma to związek z problemami z naszym (byłym już) agentem odpowiedzialnym za booking, a także z możliwymi obostrzeniami pandemicznymi jesienią oraz ze stale rosnącymi kosztami produkcyjnymi. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to wrócimy do Europy w przyszłym roku.

Organizator, Metal Mind Productions, przekazał natomiast, co z zakupionymi na koncerty biletami:

Aby zwrócić bilet, należy zgłosić się do punktu, w którym został zakupiony.

Therion to szwedzka grupa założona w 1987 roku przez Christophera Johnssona. Zespół zaczął funkcjonować pod nazwą Blitzkrieg, następnie jako Megatherion, a rok później przyjął obecna nazwę. Debiutancki album „Off Darkness” ukazał się w 1991 roku. Z początku dali się poznać jako twórcza death metalowa formacja m.in. wydając w 1992 roku album „Beyond Sanctorum”. Na trzeciej płycie „Symphony Massem: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i czwartej zatytułowanej „Leppaca Kliffoth” (1995) nadszedł czas na liczne eksperymenty i zmianę składu zespołu. Jako trzon do dziś pozostał jedynie Christopher, autor większości tekstów.

Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym nurtem metalowym, z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka. W 1996 roku ukazuje się ich piąty krążek, „Theli”, który okazał się przełomowy w ich karierze. Styl Therion zaczęto określać jako symphonic opera metal, w którym można odnaleźć progresywnego rocka lat 70., heavy metal lat 80., muzykę orientalną i wiele innych motywów.

Dyskografię grupy zamyka krążek „Leviathan” (2021), a we wrześniu 2022 roku ma ukazać się jego następca – „Leviathan II”.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także