Thom Yorke i Jonny Greenwood napisali muzykę do finałowego sezonu „Peaky Blinders”

/ 25 lutego, 2022

Już za kilka dni światło dzienne ujrzy pierwszy odcinek finałowego sezonu serialu „Peaky Blinders”. Ciekawostką na temat muzyki do produkcji podzielił się jej reżyser, Anthony Byrne.


Reżyser Anthony Byrne zdradził, że oryginalną ścieżką dźwiękową do finałowego sezonu serialu „Peaky Blinders” zajęli się członkowie zespołu Radiohead, Thom Yorke oraz Jonny Greenwood.

27 lutego swoją premierę będzie miał pierwszy z sześciu ostatnich odcinków jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat – „Peaky Blinders”.

Przypomnijmy, że akcja finałowego sezonu działa się będzie niedługo po wydarzeniach z finału poprzedniej serii, w którym miała miejsce nieudana próba zabójstwa faszystowskiego polityka Oswalda Mosleya przez Tommy’ego Shelby’ego.

Zwiastun 6. sezonu „Peaky Blinders”:

Serial „Peaky Blinders” to jeden z największych przebojów ostatnich lat. Pierwszy sezon miał premierę w 2013 roku i od tamtej pory przygotowano oraz zaprezentowano pięć pełnych sezonów. Produkcja chwalona jest za znakomity scenariusz i bardzo dobre odwzorowanie lat 20. ubiegłego wieku, w których osadzona została akcja serialu. Główną rolę w produkcji BBC gra Cillian Murphy.

Co ciekawe, historia rodziny Shelbych domknięta ma zostać nie w ostatnim odcinku 6. sezonu, ale w specjalnie przygotowywanym filmie kinowym. Dodatkowo niewykluczone jest, że będą powstawały różnego rodzaju spin-offy popularnej serii.

KOMENTARZE

Przeczytaj także