Thom Yorke kolejnym utworem promuje horror „Suspiria” [AUDIO]

/ 11 października, 2018

Soundtrack z oryginalnego filmu „Suspiria” z 1977 roku uchodzi za jeden z najlepszych w historii kina grozy. Chociażby z tego powodu zadanie, które stało przed liderem Radiohead wydawało się niezwykle trudne. Muzyk sam przyznał, że praca była wymagająca, ale jednocześnie wyjątkowa:

Jest coś w tworzeniu muzyki, co jest hipnotyzujące. Cały czas myślałem sobie, że odprawiam swego rodzaju czary. Gdy byłem więc w studio, tak naprawdę czarowałem – wiem, jak głupio to brzmi, ale tak właśnie wizualizowałem sobie ten proces.

Thom Yorke przyznał, że ogromną zaletą podczas kreowania ścieżki dźwiękowej do filmu była nieznana mu dotychczas wolność w tworzeniu muzyki. Dodał, że wielokrotnie słuchał soundtracku z oryginalnego filmu, ale ostatecznie zdecydował, że pójdzie w inną stronę, niż zespół Goblin w 1977 roku.

Posłuchaj utworu „Suspirium” nagranym przez Thoma Yorke'a

Artysta pierwszy raz w swojej karierze zajął się przygotowywaniem ścieżki dźwiękowej do filmu. Pierwszym efektem jego pracy był opublikowany jakiś czas temu utwór „Suspirium”, później natomiast pochwalił się kolejnym – „Has Ended”. Dziś przyszedł czas na „Volk”:

Film „Suspiria” (remake klasycznego horroru „Odgłosy” z 1977 roku) będzie miał swoją premierę 2 listopada tego roku. W tej amerykańsko-włoskiej produkcji wystąpią Dakota JohnsonTilda SwintonChloë Grace Moretz czy Jessica Harper, która zagrała główną rolę w wersji oryginalnej filmu. Reżyserią zajął się Luca Guadagnino, scenariusz przygotował David Kajganich.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także