Thom Yorke (Radiohead) do młodej piosenkarki: Jedyna robisz dziś coś interesującego

/ 1 sierpnia, 2019

Thom Yorke spotkał się niedawno z młodą piosenkarką pop Billie Eilish i wyraził swój podziw wobec niej. Wspomina o tym menadżer Billie w wywiadzie dla „Rolling Stone”.

Nowa płyta Thoma Yorke'a już w sprzedaży

Thom Yorke miał podejść do Billie Eilish i powiedzieć:

Jesteś jedyna, która dzisiaj robi coś cholernie interesującego.

Eilish była tym tak zaskoczona, że zdołała wydusić z siebie jedynie „dziękuję”. Jej brat, który był przy tym obecny dodał:

To najfajniejsza rzecz, jaką ktokolwiek ci powiedział.

Thom Yorke już wcześniej wyraził swoje uznanie wobec Billie Eilish. W wywiadzie dla „The Times” opowiedział, jak całą rodziną poszedł na jej koncert:

Lubię Billie Eilish. Robi wszystko po swojemu. Nikt jej nie mówi, co ma robić.

Wcześniej pochlebnie na jej temat wypowiadał się Dave Grohl:

Moje córki mają obsesję na punkcie Billie Eilish. To, co dzieje się dzisiaj wokół niej, przypomina to, co działo się wokół Nirvany w 1991 roku. Ludzie mówią „rock jest martwy”. Gdy patrzę na kogoś takiego, jak Billie Eilish, jestem przekonany, że rock wcale nie jest martwy.

%%REKLAMA%%

Billie Eilish urodziła się w grudniu 2001 roku w Los Angeles. Swoją karierę rozpoczęła w 2015 roku, nagrywając utwór „Ocean Eyes”, który rok później pokrył się w USA platyną. W 2017 roku wydała płytę EP „Don’t Smile At Me”, która dotarła do top 20. w USA i UK. Jej piosenki trafiły także na ścieżkę dźwiękową serialu „13 powodów”. Na wiosnę 2019 ukazał się jej debiutancki album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”.

rf | fot. ღ ℂℏ℟ḯʂ ღ

KOMENTARZE

Przeczytaj także