Thom Yorke zaprezentował utwór nagrany na potrzeby serialu „Peaky Blinders” [AUDIO]

/ 15 marca, 2022

Emitowany właśnie finałowy sezon serialu „Peaky Blinders” to również znakomita muzyka. Współtworzył ją wokalista Radiohead.


Brytyjczycy już mogą oglądać finałowe odcinki serialu „Peaky Blinders”, który emitowany jest na BBC. Na Netfliksa produkcja trafi 10 czerwca. Żeby przetrwać trudny czas oczekiwania, można zdecydować się na przesłuchanie muzyki nagranej z myślą o popularnej produkcji. Odpowiadają za nią między innymi Thom Yorke i Jonny Greenwood z Radiohead.

Utwór tego pierwszego zatytułowany „5.17” dostępny jest między innymi w serwisie YouTube. Prezentujemy go poniżej:

Serial „Peaky Blinders” to jeden z największych przebojów ostatnich lat. Pierwszy sezon miał premierę w 2013 roku i od tamtej pory przygotowano oraz zaprezentowano pięć pełnych sezonów. Produkcja chwalona jest za znakomity scenariusz i bardzo dobre odwzorowanie lat 20. ubiegłego wieku, w których osadzona została akcja serialu. Główną rolę w produkcji BBC gra Cillian Murphy.

Co ciekawe, historia rodziny Shelbych domknięta ma zostać nie w ostatnim odcinku 6. sezonu, ale w specjalnie przygotowywanym filmie kinowym. Dodatkowo niewykluczone jest, że będą powstawały różnego rodzaju spin-offy popularnej serii.

KOMENTARZE

Przeczytaj także