Thom Yorke zaskakuje publiczność niegranymi wcześniej utworami [WIDEO]

/ 31 maja, 2018

Thom Yorke, lider formacji Radiohead, nie zapomniał bynajmniej o karierze solowej. W ubiegłym roku, wykorzystując przerwę w koncertach macierzystej grupy, dał pod koniec zeszłego roku kilka występów. W tym jest ich jeszcze więcej. 

Arctic Monkeys zagrali utwór z nowej płyty po raz pierwszy na żywo

Wokalista, podczas ostatnich koncertów, zagrał premierową kompozycję, a także wykonał – po raz pierwszy – utwór „Spectre”, który miał być motywem przewodnim filmu o Jamesie Bondzie o takim samym tytule z 2015 roku.

Przypomnijmy jednak, że w wyścigu do stworzenia głównego utworu formację Radiohead wyprzedził Sam Smith z „Writing’s on the Wall”.

Podczas swoich koncertów Yorke sięga po repertuar z dwóch solowych płyt oraz albumu projektu Atoms For Peace. Z kolei we wtorek w Mediolanie sięgnął po nigdy wcześniej nie graną kompozycję Radiohead:

Natomiast dzień wcześniej, we Florencji, muzyk zaprezentował całkowicie nowy utwór – „The Axe”, która być może jest zapowiedzią kolejnego albumu.

Pierwszy solowy album Thoma Yorke’a ukazał się w 2006 roku pod tytułem „The Eraser”. Płyta dotarła do pierwszej trójki list przebojów w USA i Wielkiej Brytanii. Jego drugi album (wydany głównie w formie elektronicznej) ukazał się w 2014 roku pod tytułem „Tomorrow's Modern Boxes”. Natomiast jedyny album – wspomnianej wcześniej – grupy Atoms For Peace, współtworzonej z Flea, Nigelem Godrichem, Joeyem Waronkerem i Mauro Refosco, ukazała się w 2013 roku pod tytułem „Amok”.

Grupa Radiohead w tym roku wciąż promuje wydany dwa lata temu studyjny album „A Moon Shaped Pool”, który spotkał się z pozytywnymi recenzjami na całym świecie, zarówno ze strony dziennikarzy, jak i fanów. Formacja ma zaplanowane koncerty w lipcu oraz sierpniu w Ameryce Północnej. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także