„To 2". Ruszają zdjęcia drugiej części filmu

/ 13 kwietnia, 2018

Producent Roy Lee poinformował, że zdjęcia do drugiej części „To” ruszą w lipcu 2018 roku. Jednak już teraz trwają prace przedprodukcyjne.

Ghost zapowiedział nowy album

W rozmowie z „IndieWire” Roy Lee mówi, że wciąż trwają prace nad scenariuszem i trwa proces wyboru lokacji, w których będą kręcone poszczególne sceny.

Scenariusz tworzy Gary Dauberman, który odpowiedzialny jest za scenariusz pierwszej części filmu. Na fotelu reżysera ponownie zasiądzie Andy Muschetti. Aktualnie twórcy wybierają aktorów, którzy wcielą się w główne role – akcja drugiej części „To” toczyć się będzie 27 lat po wydarzeniach z części pierwszej, a główni bohaterowie są już dorosłymi ludźmi. Twórcy wyjawili jednak, że pojawią się sceny retrospekcyjne, w których ujrzymy także odtwórców głównych ról z części pierwszej. W rolę klauna Pennywise’a ponownie wcieli się Bill Skarsgard.

Premiera drugiej części filmu „To” planowana jest na 6 września 2019 roku.

Pierwsza część filmu „To” okrzyknięta została jednym z najlepszych horrorów 2017 roku. Film zarobił ponad 700 milionów dolarów i zebrał pozytywne recenzje. W serwisie „Rotten Tomatoes” zdobył on 85% i średnią ocen 7,2/10 na podstawie 311 recenzji.

To” jest już drugą ekranizacją powieści Stephena Kinga z 1986 roku. Pierwsza ekranizacja miała swoją premierę w 1990 roku, a w rolę Pennywise’a wcielił się Tim Curry. Akcja książki podzielona jest na dwie części. W pierwszej poznajemy losy bohaterów z ich nastoletnich lat (w oryginale ma to miejsce w latach 50., w najnowszej ekranizacji w latach 80.), a druga toczy się 27 lat później. Zarówno akcja powieści jak i filmu toczy się w fikcyjnym mieście Derry w stanie Maine.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także